НИКОДИЈЕВИЋ НАЈАВИО ПОЧЕТАК БУШЕЊА ЦЕВИ ЗА МЕТРО СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ: Прва линија до 2029.

Ш.М.

17. 07. 2024. у 17:03

ПРВА линија метро система стартује 2028. или почетком 2029. године, а "кртице" за копање подземних цеви, којима ће ићи метро, улазе под земљу следеће године - најавио је председник Скупштине града Никола Никодијевић.

НИКОДИЈЕВИЋ НАЈАВИО ПОЧЕТАК БУШЕЊА ЦЕВИ ЗА МЕТРО СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ: Прва линија до 2029.

Foto: Grad Beograd

Он је такође нагласио да су радови на депоу Макишко поље већ започети, што је најкомпикованији део, јер је депо место одакле ће се управљати читавим системом.

Насипање овог простора почело је још у новембру 2021. године, а тада је наведено да је рок за завршетак свих радова на Макишу тачно 36 месеци, односно три године.

Он је подсетио да се ради и на проширењу линија БГ воза, који треба да послужи ободним престоничким општинама да њих прикључи што брже и ефикасније метроу.

- Сада су у плану радови на новој линији Земун Поље - Сурчин како би повезали аеродром - напомиње он и подсећа на значај овог пројекта због изложбе "Експо".

Прва линија, која иде од Миријева до Железника дугачка је 21,3 километара и имаће 21 станицу. Међустанично растојање између њих је око 1.000 метара. Почетна фаза прве линије обухвата деоницу са укупно 14 станица.

Радови на пројекту спроводиће се углавном под земљом, али изградња свих станица и још неких пратећих пројектних компоненти, као што су трафо-станице и шахтови, мораће да буде одрађена изнад земље. Од 13 стамбених објеката планираних за рушење, 12 се налази на Чукарици, а један на Палилули. Од 47 пословних објеката које треба срушити 10 је на Чукарици, 31 у Старом граду, пет на Савском венцу и један на Палилули. Генерално, укупна површина земљишта коју је потребно "очистити" од објеката је 603.783 квадрата.

Рокови

ПЛАН је и да се друга линија метроа, од насеља Миријево до Бежанијске косе, дуга 19,2 километра и са 20 станица, заврши најкасније две године од пуштања у рад прве.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји

МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: "Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји"

ТАЈВАНСКА војска навикла је на готово свакодневно праћење кинеских ратних авиона који лете у близини острва. Понекад их је само неколико, понекад знатно више, али њихово присуство је скоро непрекидно. Због тога је изненадни прекид летова, који је трајао готово две недеље, изазвао изненађење и недоумицу.

12. 03. 2026. у 17:58

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље