ШКОЛАМА 55 МИЛИОНА ДИНАРА: Општина Стари град улаже у образовне установе на својој територији

Б.Б.

29. 02. 2024. у 11:57

УРЕђЕЊЕ дворишта, замена дотрајалих цеви и инсталација, видео-надзор, само су неки од радова у школама на Старом граду. У претходне три године, општина је за обнову образовних установа издвојила 55 милиона динара, што ће бити настављено и у наредном периоду.

ШКОЛАМА 55 МИЛИОНА ДИНАРА: Општина Стари град улаже у образовне установе на својој територији

Фото М. В.

Тренутно се приводи крају реконструкција дворишта у ОШ "Браћа Барух", које ће до краја недеље "угостити" ђаке у новом руху. Према речима Радослава Марјановића, председника Општине, кроз две фазе радова планирана је реконструкција и комплетно асфалтирање дворишта школе.

- Ради се на постављању нових ивичњака, уређењу зелених површина и замени атмосферске канализације - рекао је Марјановић. - Раније је општина финансирала реновирање ходника и две свлачионице у ОШ "Дринка Павловић", као и замену старих водоводних цеви, електричних инсталација и санитарних чворова. Уграђени су нови вентили на свим радијаторима, уместо дотрајалих који нису мењани од изградње школе. Ученици су добили топлије учионице за рад и учење, а школа се решила губитка топлотне енергије и непотребних трошкова, па су сопственим средствима уредили двориште и окречили просторије.

Он је навео да је реновирано и асфалтирано велико школско двориште иза школе које користе, не само ученици током физичког васпитања, већ и суграђани који са децом ту проводе слободно време.

Осмолетка "Михајло Петровић Алас" је од општине добила нов видео-надзор, саниране су и замењене дотрајале подне керамичке плочице у школском ходнику, а реконструисан је и део дворишта.

- У најстаријој школи у Србији, "Краљ Петар Први", општина је реновирала свечану салу зграде која је под заштитом - навео је Марјановић.

Финансирана је и поставка ламината у три учионице и архиви ОШ "Скадарлија", хитна интервенција на канализационој мрежи, нов видео-надзор - навео је Марјановић. - Захваљујући сарадњи општине и Секретаријата за образовање школа је опремљена компјутерском опремом.

У ОШ за заштиту вида "Драган Ковачевић" је издвојен новац за кречење и обнову 10 учионица, а колектив је те послове наставио у још 12 учионица сопственим средствима. Санирана је кишна канализација заменом старих олучних вертикала главне зграде.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих