ЈОШ СЕДМОРО ДЕЦЕ ЗАВРШИЛО НА ВМА: Ситуација тровања алкохолом све озбиљнија
ЈОШ седморо деце завршило је данас на ВМА због тровања алкохолом.
Никола Фифић
Подсетимо, синоћ је укупно 26 деце довезено на ВМА због тровања алкохолом, а 12 њих је било у најтежем стању алкохолисаности. Међу њима је било млађих од 15 година, и то са чак до 2,8 промила алкохола у крви.
Након тога на друштвеним мрежама појавила се информација да су деца отровна шпиритусом.
Поводом целог случаја огласили су се из из Вишег јавног тужилаштва, а стигло је и саопштење самог клуба.
Огласили се из тужилаштва
Након сазнања из медија да је током прошле ноћи у Војно медицинску академију (ВМА) примљено 12 деце у тешком алкохолисаном стању, Више јавно тужилаштво у Београду формирало је предмет ради утврђивања свих околности овог случаја.
Главни јавни тужилац ВЈТ у Београду Ненад Стефановић је наложио да се идентификују одговорни и да се у сарадњи са полицијом прикупе потребна обавештења, након чега ће бити донета одлука о квалификацији кривичног дела и процесуирању учинилаца.
Огласили се из клуба
Овим поводом управо су се огласили и из клуба "Синнер":
- Клуб Синнер је током синоћне вечери био изнајмљен за приватну прославу. Управа клуба нема везе са синоћњим догађајима. Овим путем изражавамо жаљење и бригу због нежељених догађаја - наводи се у објави на Инстаграму.
Да је до тровања алкохолом дошло сазнало се јутрос када је лекар са ВМА где су деца збринута о томе говорио
Доктор Хитне помоћи ВМА, примаријус др Иван Лековић рекао је за РТС да је примљено укупно 26 алкохолисане деце од којих је 12 деце било у тешком алкохолисаном стању са до чак 2,8 промила алкохола у крви.
- То је озбиљно стање, забрињава чињеница да малолетна лица долазе у тако тешком стању - рекао је др Лековић.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: ХАПШЕЊЕ ЗБОГ ПОКУШАЈА УБИСТВА - Акција полиције у Београду, са лисицама завршила три мушкарца
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)