АСФАЛТИРАНА ГЛАВНА УЛИЦА У ЗЕМУНУ: После постављања сигнализације, биће проходна за возила
ПОСЛЕ постављања ивичњака, гранитних плоча и тротоара у Главној улици у Земуну, на ред је дошло асфалтирање.
ГО ЗЕМУН
Велики број радника и машина претходних дана постављао је завршни слој асфалта, прво на делу од Авијатичарског трга до Караматине, а после и у супротном смеру, од Мухара па све до линије спајања са већ постављеном пресвлаком. Чим буде постављена вертикална и хоризонтална саобраћајна сигнализација, кроз Главну ће почети да пролазе возила.
Како кажу из Општине Земун, све се уклопило и са попречним саобраћајницама, а уређене су и планиране корекције на појединим раскрсницама што ће, уз проширење постојећих трака и тротоара обезбедити већу и функционалнију проходност возила јавног превоза.
ГО ЗЕМУН
Радови који су почели у Главној улици крајем априла прошле године подразумевали су свеобухватну реконструкцију, замену дотрајалих водоводних, канализационих цеви, као и електроинсталација на потезу од Авијатичарског трга до Караматине улице, односно Трга Бранка Радичевића.
Сређени тротоари и стубићи
ОСИМ финих радова на тротоарима који се уливају и спуштају на улицу за пешаке и кориснике помагала, стилских стубића, замењен је и дрворед и уређена су аутобуска стајалишта, као и пешачки прелази.
Поред реконструкције саобраћајнице, комплетни радови односили су се и на реконструкцију водоводне и канализационе мреже, измештање и заштиту постојећих електро-енергетских објеката, телекомуникационих инсталација, топловода, гасовода, као и јавне расвете. Дужина целог потеза је 799,27 метара, а реконструисана је у пуној ширини постојеће регулације од 22 до 28 метара.
Ова саобраћајница се налази у оквиру просторно културно-историјске целине "Старо градско језгро Земуна" и оивичена је са обе стране објектима које чине стамбене и комерцијалне зграде, као и зграде од великог културног и историјског значаја.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)