ШАПИЋ У ВИШЊИЧКОЈ БАЊИ: Градимо вртић, основну школу, а проширењем Сланачког пута омогућава се добра саобраћајна веза са центром града

ПРЕДСЕДНИК Привременог органа Града Београда Александар Шапић најавио је данас да ће Вишњичка бања у наредних неколико година добити нови вртић и основну школу, а у плану је и проширење Сланачког пута.

ШАПИЋ У ВИШЊИЧКОЈ БАЊИ: Градимо вртић, основну школу, а проширењем Сланачког пута омогућава се добра саобраћајна веза са центром града

Фото: Град Београд

Шапић је рекао да ће изграња ових важних пројеката, као и проширење саобраћајнице почети наредне године. 

– У овом делу града ниче велико насаље, град се шири, а проширена Вишњичка улица, која је жила куцавица овог дела Палилуле, већ је значајно растеретила саобраћајну комуникацију са центром – навео је Шапић.

Он је рекао да је у овом делу града и раније био проблем са школом и вртићем, као и инфраструктуром. 

– Када је у питању изградња основне школе имовина је потпуно решена и обејкат ће се простирати на површини од два хектара. Модерна школа ће бити намењена за образовање 900 деце. Следеће године улази у план и програм Града и по динамици потребно је годину дана за израду пројектне документације. Очекујемо да би објекат требало да почне да се гради крајем следеће године и након годину, годину и по дана овде ћемо имати велику школу – истакао је Шапић. 

Фото: Град Београд

Према његовим речима, изградња вртића је планирана тик уз школу, а намењен је за боравак 270 малишана. 

– Вртић је овом крају такође неопходан. Наредне године и тај пројекат улази у план Града. Објективно је да и његова изградња почне до краја следеће године. Одлука је донета, новац је обезбеђен и остаје само да све то реализујемо – нагласио је Шапић. 
Говорећи о проширењу Сланачког пута Шапић је рекао да се завршетак експропријације очекује почетком 2024. године, те ће саобрацајница добити још две траке. 

– Тада ћемо имати потпуно прокрвљен саобраћај и добру везу са осталим деловима града – рекао је Шапић.

Он је истакао да је потписан и уговор за изградњу тунела, тако да ће за неколико година из Вишњичке бање до Новог Београда моћи да се стигне за око 15 минута. 

Фото: Град Београд

– Проширеном Вишњичком улицим улазите у Деспота Стефана, те одмах у тунел, затим два километра тунела испод центра града и излази се код Економског факултета директно на нови Савски мост. То ће бити вероватно највећи саобраћајни пројекат у Београду и суштински ће променити саобраћајну слику града. То ће највише и значити грађанима Вишњичке бање. Имам утисак да је овај део града био некако заборављен годинама, а објективно је на пар километара од центра. Био је инфраструктурно и саобраћајно неадекватно повезан. Ширење Београда и број становника превазишао је инфраструктуру која је овде била. Мислим да сви грађани који живе овде треба да се радују – навео је Шапић и додао да се Београд неће одрећи ниједног дела града.

БОНУС ВИДЕО:

СРБИЈА НЕ СМЕ ДА СТАНЕ, ЖИВЕЛА СРБИЈА: Завршне речи председника Вучића на скупу у Арени

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији