ЗА ЛИМЕНКИЦУ - УЛАЗНИЦА: У врачарским основним школама деца уче о важности заштите животне средине

Б.Б.

06. 11. 2023. у 11:25

У ВРАЧАРСКИМ основним школама почео је пројекат “Лименкица-улазница“, чији је циљ подизање свести деце школског узраста о важности заштите животне средине и унапређење њихових знања о отпаду и рециклажи кроз континуирано извођење едукативних програма.

ЗА ЛИМЕНКИЦУ - УЛАЗНИЦА: У врачарским основним школама деца уче о важности заштите животне средине

Фото: Општина Врачар

Ученици су доносили искоришћене лименке у школу, и у замену за њих добијали улазницу за представу. На овај начин малишани су  научили да не бацају лименке, јер оне имају вредност када се рециклирају.

-  Желели смо да на најефикаснији начин утичемо на свест деце о рециклажи и да им понудимо модел у коме тај материјал има своју вредност изражену у вредности рециклажне, друштвено-одговорне валуте - изјавио је Коста Маловић, помоћник председника  општине Врачар. -  Овим активностима утичемо да наши најмлађи, трајно стичу навику и културу прикупљања рециклажног материјала.

Децу је поздравио Драги Лукић, члан Већа  општине Врачар, задужен за образовање и изјавио да ће Општина Врачар и убудуће пружати подршку пројектима који се односе на едукацију деце о рециклажи и заштити животне средине, јер ове области представљају важне темеље савременог друштва у коме живимо.

Ученици су доносили искоришћене лименке у школу, и у замену за њих добијали улазницу за представу. На овај начин деца су  научила да не бацају лименке, јер оне имају вредност када се рециклирају.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

09. 02. 2026. у 11:26

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

ОВО ЈЕ ЈЕДИНИ ЕСТРАДНИ СУКОБ ЗДРАВКА ЧОЛИЋА: Били су нераздвојни, а онда је једна изјава направила хаос