УНАПРЕЂЕЊЕ ЕНЕРГЕТСКЕ ЕФИКАСНОСТИ: ГО Звездара изабрана као пилот општина за пројекат "Боља енергија"
У ГРАДСКОЈ општини Звездара одржан је састанак поводом УСАИД пројекта "Боља енергија" који је заснован на унапређењу енергетске ефикасности и коришћења обновљивих извора енергије на нивоу општина.
ГО Звездара
- ГО Звездара изабрана је као пилот општина која ће сарађивати са пројектом "Боља енергија" током ове године. Пројекат настоји да реши путање недостатка подстицаја, као и ограничених инвестиција у области обновљивих извора и енергетску ефикасност, питање неефикасног коришћења енергетских ресурса, као и слабо заступљену употребу обновљивих извора енергије - наводи се у саопштењу.
Састанку су присуствовали члан Већа Градске општине Звездара др Гордана Мишев, са сарадницима, представница пројекта "Боља енергија" Анкица Бубалов, представница компаније "Е3 International" и експерт за одрживо финансирање на пројекту "Боља енергија" Бони Норман и Гојко Шурбатовић из Секретаријата за енергетику.
Пројекат "Боља енергија" представља петогодишњи пројекат који има за циљ да унапреди енергетску ефикасност.
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)