"ЗЕЛЕНИШ" НАЈПРОДАВАНИЈИ НА ТЕЗГАМА: Богата понуда воћа и поврћа на пијацама

ИАКО се на тезгама престоничких пијаца зелениш појавио још пре више од два месеца, зелена салата, купус и ротквице су и даље најпродаванији од поврћа.

ЗЕЛЕНИШ НАЈПРОДАВАНИЈИ НА ТЕЗГАМА: Богата понуда воћа и поврћа на пијацама

Фото Ј. Д.

Ипак цене се разликују од пијаце до пијаце, па тако ако се главица зелене салате пазари на тезгама на Зеленом венцу потребно је издвојити од 40 до 50 динара, док је на пијаци "Блок 44", "Душановац" и "Каленић" главица свеже салате и до 100 динара.

Веза младог лука је у просеку око 50 динара, колико је упакован першун и сремуш, док је веза ротквице 80 динара. Ако се ови плодови купују на велико на популарном "Кванташу" продају се на целу гајбу, па је тако за зелену салату потребно издвојити од 180 до 250 динара, док је кутија од 300 до 500 динара, а младог црног лука од 180 до 240 динара. Иако је сезона зелениша, на "Кванташу" је тренутно најпродаванији купус пре свега они плодови који стижу из Македоније, док би ускоро требало да се појави и домаћи из Ваљева.

- Забележен је три пута већи промет краставца, док је приметан и благи пораст промета домаћег поврћа, првенствено спанаћа који стиже из Руме и блитве из околине Београда - објашњавају надлежни из "Велетржнице". - Такође, бележе се и ниже цене ананаса, банане, целера, цвекле и младог кромпира.

Од воћа примат и даље имају јагоде где је за куповину килограм на пијацам потребно је у просеку од 300 до 500 динара. По скоро истој цени до највише 300 динара по килограму се пазаре и на "Кванташу". Мандарине, којима полако пролази сезона, су на пијацама од 130 до 170 динара, а килограм јабука од 50 до 120 динара на тезгама, а на велико од 50 до 80 динара. За банане, које су актуелне током целе сезоне, ако се купују на пијаци треба одвојити и до 170 динара, док су на "Кванташу" у просеку од 90 до 140 динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије