НОВИ КЛУБ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ У ДОБАНОВЦИМА: Објекат отворен уз помоћ општине Сурчин и Града

Заменик градоначелника Београда Горан Весић обишао је данас нови клуб за сениоре у Добановцима у општини Сурчин.

НОВИ КЛУБ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ У ДОБАНОВЦИМА: Објекат отворен уз помоћ општине Сурчин и Града

Privatna arhiva

Заједно с њим објекат су обишли и градска секретарка за социјалну заштиту Наташа Станисављевић, председник општине Сурчин Стеван Шуша и помоћница директора Геронтолошког центра Београд Милица Ђорђевић. 

Како је Весић том приликом истакао, отварање клуба има двоструку поруку, најпре да Град води рачуна о најстаријим суграђанима, а потом и да се у овом сурчинском насељу доста ради и гради. Уређен је центар места и дом културе, односно месна заједница, гради се и нова сала, а сређује се и фасада школе, прецизирао је Весић. 

– На овај начин показујемо колико нам је важан сваки део Београда, али и Сурчин јер не постоји ниједан његов део да се нешто није урадило или се не ради у њему. У систему има око десет хиљада сениора, а отварање клубова јесте улагање у квалитет живота најстаријих суграђана. Они су поднели највећи терет економске стабилизације земље и да се то није десило, ми не бисмо имали пара у буџету за улагања. Зато се трудимо да им вратимо и на овај начин. Клуб у Добановцима је донекле другачији јер има више простора као и свој фитнес део, што ће бити пракса у будућности где за то има простора – казао је Весић. 

Најстарији су заслужили да водимо рачуна о њима, онако како су они водили рачуна о нама, поручио је Весић. 

– Ако будемо поштовали једни друге, тада ће се наш град развијати. Ово је мали део захвалности који можемо да им дамо – казао је Весић. 

Секретарка за социјалну заштиту Наташа Станисављевић истакла је да је Београд од данас богатији за још један клуб за најстарије суграђане, који је 33. у нашем граду. 

– Читава идеја потиче управо од пензионера који живе у овој општини, али се мора нагласити и залагање Општине Сурчин, која је обезбедила простор, док је опремање клуба на себе преузео Град Београд. Још 2014. године поставили смо циљ да свака општина на територији града има бар један клуб за најстарије суграђане. Отварањем оваквих клубова подстичемо процес активног старења, али и међугенерацијске солидарности. Наш следећи циљ јесте да на свакој општини имамо најмање по два клуба за најстарије суграђане, док је примарни циљ да до 2030. године у Београду буде 50 оваквих клубова – рекла је Наташа Станисављевић. 

Председник општине Сурчин Стеван Шуша захвалио је Горану Весић и Наташи Станисављевић на свему што раде за општину Сурчин и подсетио да су недавно почели радови на изградњи две куће за породице слабијег материјалног стања. 

– Данас можемо да кажемо да је Град у последње време уложио доста средстава у општину Сурчин. Потрудићемо се да у догледно време обезбедимо  бар још један клуб за пензионере, будући да су насеља Прогар, Бољевац или Петровчић прилично удаљена од центра Сурчина и да пензионерима није лако да прелазе толики пут – рекао је Шуша.  

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара