УПОРНО ТРАЖЕ ШКОЛУ И ВРТИЋ: Становници вождовачког насеља Степа Степановић поново организују протест за викенд
ЖИТЕЉИ вождовачког насеља Степа Степановић у суботу од 11 часова одржаће протестну шетњу, како би скренули пажњу надлежних на административне проблеме који, према њиховим речима, коче изградњу новог вртића и још једне школе.
Фото Д. Миловановић
Скуп је у суботу од 11 часова на платоу испред великог супермаркета у Улици шумадијске дивизије, одакле се креће до кружног тока на Трошарини.
- Овај протест је изнуђен, јер нема никакве реакције надлежних на претходни који је одржан у децембру - наводе станари. - Захтевамо да надлежни припреме сву неопходну документацију за пројектовање, изградњу нове школе и вртића и да то уврсте у буџет Града за ову годину. И да нас известе када ће бити пренос надлежности насеља са републике на Град.
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)