ЈЕЛКЕ ЗА ВРТИЋЕ: Подељено 307 јелки у 17 предшколских установа
На иницијативу београдске фондације "Гнездо", чији је оснивач Град Београд, сваки београдски вртић добио је јелку с бусеном, изјавила је директорка те фондације Тања Поповић.
Фото Беоинфо
- Данас смо испоручили 307 јелки у 17 предшколских установа за 307 државних вртића на територији Београда. Сваки вртић у Београду данас ће имати јелку. Деца ће заједно са својим васпитачима окитити јелку и улепшати свој вртић за новогодишње празнике који нам предстоје - рекла је Поповић.
Захвалила је Секретаријату за заштиту животне средине и ЈКП "Зеленило Београд" што су помогли да се ова идеја реализује и додала да ће све јелке, будући су са бусеном, након празника бити засађене у двориште вртића или у парк који је најближи вртићу, те да ће то радити деца уз помоћ радника "Зеленило Београд".
- Деца ће имати своју јелку о којој ће бринути и коју ће чувати. Жеља нам је да, осим што ћемо да обрадујемо наше најмлађе суграђане уочи новогодишњих празника, развијамо свест о значају заштите животне средине. Еколошка питања су све важнија, па је развој еколошке свести код свих, а пре свега код најмлађих од значаја за будућност наше планете - рекла је Поповић, наводи се у саопштењу Градске управе.
Додала је да овом акцијом желе да скрену пажњу на то да је свако дрво важно и да свако од нас може да пружи свој допринос екологији тако што ће посадити бар једно дрво.
"Наша деца ће нам дати пример у томе", навела је Поповић, додаје се у саопштењу.
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)