ИЗВИНИТЕ У ИМЕ ПРИСТОЈНОГ БЕОГРАДА: Весић осудио скрнављање гроба Хамдије Јусуфспахића
ЗАМЕНИК градоначелника Горан Весић је у име Града Београда и у своје лично име осудио скрнављење мезира Хамдије Јусуфспахића, београдског имама и муфтије.
Фото Танјуг
Он је нагласио да су они који су други пут у протеклих месец дана оскрнавили мезар Хамдије Јусуфспахића кукавице и брука за Београд.
- Београд је увек био град за све своје грађанке и грађане ма које вере и нације били. Хамдија Јусуфспахић који је умро 2016. године и који је дужност београдског имама и муфтије обављао од 1967. године био је поносан и добар Београђанин и патриота који је волео Србију. Зато хулигани који су оскрнавили његов гроб оскрнавили су Београд - рекао је Весић.
Он се извинио породици Јусуфспахић у име пристојног Београда који су ови хулигани обрукали и апеловао да вандали који су ово учинили буду кажњени, саопштено је из Секретаријата за информисање Града Београда.
Београдски муфтија Мустафа Јусуфспахић данас је на Твитеру објавио фотографију оштећене надгробне плоче свог оца, некадашњег муфтије Хамдије Јусуфспахића.
- Други пут у протеклих месец дана неко скрнави мезар мога оца. Браво јунаци - написао је Јусуфспахић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (1)