БЕЗБЕДНОСТ НАЈМЛАЂИХ ПРИОРИТЕТ: Додела дечијих аутоседишта у Младеновцу
НА додели дечијих аутоседишта, коју је Комисија за безбедност саобраћаја Градске општине Младеновац организовала данас у атријуму Фонтане, окупило се више од стотину родитеља новорођених беба, али и њихових бака и дека који су дошли да преузму седиште.
Фото: Општина Младеновац
- Данас смо у прилици да родитељима дарујемо више од стотину аутоседишта категорије 9-36 килограма. Кроз пројекат "Аутоседиште за свако дете" до сада смо поделили близу 3.000 седишта родитељима новорођених беба. Ово је активност на коју смо највише поносни и која је несумњиво од великог значаја како за нас, тако и за све новопечене родитеље, пре свега у смислу безбедности њихових малишана, али и као уштеда кућног буџета. Једини безбедан начин превожења деце у аутомобилу је у одговарајућем аутоседишту и ја апелујем на родитеље да своју децу превозе бебзедно. Употреба дечијих аутоседишта се значајно увећала и ти резултати нам дају додатну мотивацију да наставимо са овим и другим пројектима који имају за циљ повећање безбедности саобраћаја - рекао је Стефан Ивановић, члан Комисије за безбедност саобраћаја на путевима Градске општине Младеновац.
Препоручујемо
БУРМА ЧЕКА ВЛАСНИКА: Наша суграђанка, Рускиња са Лекиног брда, пронашла венчани прстен
10. 02. 2026. у 18:26
ОД БЕОГРАДА ДО МОРА ЗА САМО ЧЕТИРИ САТА: Овако ће изгледати нови ауто-пут до Црне Горе (ВИДЕО)
САОБРАЋАЈНИЦА је пројектована са по две траке и једном зауставном траком у сваком смеру, уз предвиђену брзину од 100 до 120 километара на час.
10. 02. 2026. у 09:21
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)