ИЗ ДУНАВА 500 КИЛОГРАМА СМЕЋА: Завршена викенд акција чишћења приобаља у организацији једриличара

М. С.

01. 11. 2021. у 07:25

ИЗ приобаља је током викенд акције чишћења Дунава дуж земунског Кеја ослобођења и Великог ратног острва, извучено више од 500 килограма пластичног, металног, стакленог и дрвног отпада.

ИЗ ДУНАВА 500 КИЛОГРАМА СМЕЋА: Завршена викенд акција чишћења приобаља у организацији једриличара

Фото: Приватна архива

Дводневну акцију организовали су једриличари Фондације за развој омладинског једрења "Лептир".

Из дела наше најдуже реке извучене су флаше, канистери, црева, грање, даске, тетрапаци, али и теписи и аутомобилске гуме.

- Отпад су из реке прикупљали наши млади једриличари, који већ поседују свест о значају реке, међу њима и шампиони Србије и Европе, и то помоћу дрвених грабуља, са укупно 10 једрилица.

- Велико хвала свим власницима једрилица и других пловила што су се прикључили, као и свим грађанима који су се одазвали позиву да се придруже - поручили су из Фондације "Лептир".

Фондација "Лептир" настала је као подршка младим једриличарима да остваре свој пун потенцијал, са идејом промоције културе једрења као једног од ретких еколошких спортова.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику