ВАКЦИНИСАНО 59 ОДСТО СТАНОВНИШТВА: У Београду се за пет дана очекује 800 хиљада ревакцинисаних
ЗАМЕНИК градоначелника Горан Весић рекао је да са данашњим даном у Београду има скоро 59,2 одсто вакцинисаног пунолетног становништва, што је око 822 хиљаде људи, а ревакцинисано их је око 792 хиљаде. Очекује се да за четири-пет дана буде око 800 хиљада ревакцинисаних, а то је 57,05 одсто грађана, истакао је Весић.
Фото: Г.Шљивић
– Трећом дозом вакцинисано је више од 245 хиљада људи, што је скоро 18 одсто. То значи да је Београд убедљиво најбољи регион када је реч о вакцинацији. Да ли је то довољно? Није. Нама треба 75 одсто, можда и до осамдесет како бисмо били заштићени, тако кажу лекари – рекао је Весић за ТВ Хепи.
Морамо да урадимо додатне напоре да се што већи број људи вакцинише, поручио је Весић.
– Не знам шта људима још треба да схвате да у болницама има више од 80 одсто људи који су невакцинисани. Они који су вакцинисани имају лакше облике, са ретким изузецима – истакао је Весић.
Заменик градоначелника осврнуо се и на објаве, чак на кампање по друштвеним мрежама које и те како могу да буду опасне.
– Свако има право да одлучује о свом животу, али да убеђујете друге, то је стварно нешто невероватно – казао је Весић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)