ШКОЉКА "МЕРИ" ЗАГАЂЕНОСТ ДУНАВА: Отворена поставка у "Микрогалерији" Научничног клуба

Б.Б.

12. 10. 2021. у 11:38

У ИЗЛОГУ Научног клуба Београд у Краља Петра 46, пролазници могу да виде шкољку која рефлектује поступно загађење Дунава.

ШКОЉКА МЕРИ ЗАГАЂЕНОСТ ДУНАВА: Отворена поставка у Микрогалерији Научничног клуба

Научни клуб

Београђани тако могу да буду "део" поставке која симулира експеримент за праћење и процену хоризонталног и вертикалног кретања шкољке "Sinanodonta woodiana". Микрогалерија је на овај начин претворена у интерактивну истраживачку станицу отворену за свњ.

Експеримент у "Микрогалерији" је део рада Woodiana.Today ауторског тима The Danube Transformation Agency for Agency (ДТАФА), који чине Јована Пешић и Сања Анђелковић, уз научну подршку из различитих дисциплина, као и у области програмирања и веб дизајна.

Рад представља спекулацију будућности кроз посебну врсту шкољке која користи савремену технологију вештачке интелигенције у предвиђању концентрације загађујућих материја у Дунаву. Загађење воде утиче на њено кретање, па нам Wоодиана оставља необичне шаре у песку попут тајних симбола.

Централни део рада постављен је у Музеју науке и технике.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...