У БЕОГРАДУ ВАКЦИНИСАНО ВИШЕ ОД 810.000 ЉУДИ: Имунизација је једини пут да се вратимо нормалном животу!
СА данашњим даном број људи вакцинисаних првом дозом у Београду прећи ће 810.000, објавио је заменик градоначелника Београда Горан Весић на друштвеним мрежама.
Фото П. Милошевић
Како је обавестио, закључно са јучерашњим даном прву дозу вакцине примило је 809.610 људи, што износи 58,36 одсто пунолетног становништва, а са данашњим даном тај број ће да пређе 810.000.
Потом је додао да је ревакцинисано 56,21 одсто пунолетног становништва, односно 779,172 људи, док је рећу, бустер дозу, примило 13,02 одсто становништва, односно 180,428 људи.
- До јуче је у Београду на вакцинацију утрошено укупно 1.769.210 доза вакцина. Београђанке и Београђани примили су највише вакцина кинеског произвођача и то 1.020.982 доза. Наше суграђанке и суграђани примили су 496.204 доза вакцине произвођача Фајзер. Дато је 216.964 доза вакцине руске производње Спутник В и 118.284 доза вакцине британског произвођача АстраЗенека - написао је Весић на свом Фејсбук профилу и додао:
- Позивам све Београђанке и Београђане да искористе могућност коју им даје држава и да се вакцинишу било којом од четири вакцине, по избору. Вакцинација је једини пут да се вратимо нормалном животу.
Потом је додао да је ревакцинисано 56.21 одсто пунолетног становништва, односно 779.172 људи, док је рећу, бустер дозу, примило 13.02 одсто становништва, односно 180.428 људи.
Запратите Нпортал на Фејсбук страници
БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)