ДРАМА У ЦЕНТРУ БЕОГРАДА: Аутомобил ударио у фонтану на Славији (ВИДЕО)
ФОНТАНА на Славији искључена је данас и неће радити до 11. октобра, због радова на санацији гранитних плоча које су оштећене у ноћи између среде и четвртка, када је у њих ударио аутомобил.
ЈКП ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА
Како је саопштено из ЈКП "Београдски водовод и канализација", у наредних десет дана њихове екипе имаће захтеван посао.
- Радови укључују санацију и замену три гранитне плоче, промену заливног система зеленог појаса и обнову самог зеленила, али и редовне интервенције на машинској опреми и проверу осветљења фонтане - објашњавају у овом комуналном предузећу.
Надлежни из "БВК" подсећају да је ово треће искључење фонтане на Славији услед саобраћајне незгоде. Током 2019. године оштећене су четири гранитне плоче, заливни системи и решетке на одводном каналу. Сличан инцидент догодио се и 2017, када су у саобраћајном удесу на кружном току Славија учествовала три возила, а од јачине удара једно од њих је снажно ударило у фонтану.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (3)