СУБВЕНЦИЈЕ ЗА СЦ "TАШМАЈДАН": Град Београд помаже, највише пара за ледену дворану "Пионир"
СКУПШТИНА града Београда на седници која је одржана почетком месеца усвојила је предлог за ребаланс пословања СЦ "Ташмајдан", којим је предвиђено да се овај спортски центар субвенционише са 94.000.000 динара.
Фото Н. Параушић
Како наводе из ове установе, највећи део новца биће усмерен на финансирање Ледене дворане "Пионир", као и за гасификацију Хале "Александар Николић".
Тешкој ситуацији на "Ташу" допринела је пандемија вируса корона, током које су врата ове спортске установе била затворена три месеца.
- Прошле године је радно време било ограничено, као и број корисника, отказани су спортска дешавања и концерти - наводи се у образложењу СЦ "Ташмајдан".
- Дошло је до драстичног пада прихода, није било обука, издавања пословног простора и термина. Током ове године радно време је било ограничено, па је тренд смањења прихода настављен.
Средства која ће Град упутити на адресу спортског центра биће уложена за покривање трошкова електричне енергије у Леденој дворани, а у циљу подршке опстанка зимских спортова на леду.
Током ове године, као најзначајнија, планирана инвестиција је гасификације Хале "Александар Николић".
- Овај посао је вредан 54.000.000 динара. У хали је активна мазутна котларница, која годишње троши од 150 до 200 тона мазута. Иако су системи сервисирани, принцип је застарео. Гасификација би смањила трошкове, али би имала и позитиван еколошки утицај - наводе из СЦ "Ташмајдан".
ПРОШЛОГОДИШЊИ ПРОЈЕКТИ
ТОКОМ 2020. уређена је Хала "Александар Николић", повећан је број свлачионица и сређене су трибине у Леденој дворани "Пионир". Саниран је отворени базен, уређено је базенско корито, плато и трибине, аутоматизована је прерада воде.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)