JANKOVIĆ: Podržavam predlog Vesića da Beograd ima ulicu u LJubljani
GRADONAČELNIK Ljubljane Zoran Janković izjavio je danas da apsolutno podržava predlog da jedna ulica u tom gradu dobije ime Beogradska, koji mu je uputio zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.
Foto: Privatna arhiva
"Vesićev predlog je stigao kod nas i on sad ide na Komisiju koja će odgovoriti, a ja lično taj predlog apsolutno podržavam i mislim da će to naša dva grada još više zbližiti", rekao je Janković u telefonskoj izjavi Tanjugu.
Naveo je da je ponosan na to što su Beograd i Ljubljana pobratimljeni gradovi i istakao da su odnosi dva grada dobri.
Podsetio je da je u Ljubljani otkriven spomenik Vuku Stefanoviću Karadžiću i očekuje da će, ukoliko epidemiološka situacija po pitanju korona virusa bude normalna, ove godine u Beogradu biti otkriven spomenik Jerneju Kopitaru.
To će, ističe Janković, doprineti tome da saradnja između dva grada ostane na visokom nivou.
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (2)