KOD 106 OSOBA OTKRIVENE SUMNJIVE PROMENE: Besplatni dermoskopski pregledi na Adi Ciganliji
NA besplatnim dermoskopskim pregledima organizovanim u subotu na Adi Ciganliji, 20 dermatovenerologa iz Vojnomedicinske akademije (VMA), Kliničkog centra Srbije i Gradskog zavoda za kožne i venerične bolesti pregledalo je 1.011 građana, saopštili su organizatori akcije "Pregled za sve".
Foto: Tanjug
Kod 106 osoba, kako navode, otkrivene su sumnjive promene zbog kojih su upućene na dalje konsultacije i praćenje, dok je za 36 zakazana hiruška intervencija u avgustu.
- Nadamo se da će u slučaju građana koje smo uputili na hiruršku intervenciju, sama intervencija biti dovoljna da naši pacijenti budu izlečeni - rekao je prof. dr Željko Mijušković, specijalista dermatovenerologije VMA. - Promene na koži su lako uočljive, pa je zato veoma važno da svako redovno pregleda sebe i članove porodice i da se, u slučaju da uoči neka promene, ili da se primeti novonastala promena, javi dermatologu. Cilj akcija poput ove je da upozorimo građane da se na vreme jave dermatologu, da ne odlažu pregled, već da se obrate dermatologu čim primetite da se promena na koži uvećala, promenila oblik ili boju. To je najbolji način da na vreme otkrijemo rak kože, a samim tim i da ga uspešno lečimo bez posledica po zdravlje.
Dermoskopski pregledi jedan su od najefikasnijih načina ranog otkrivanja tumora kože, posebno melanoma koji je najopasniji rak kože, a uklanja se jednostavnom hiruškom intervencijom ukoliko se otkrije na vreme.
Preporučujemo
RANjEN POLICAJAC NA AUTOKOMANDI: Detalji pucnjave u beogradskom restoranu (FOTO)
30. 07. 2023. u 15:52
POŽAR U KNEZ MIHAILOVOJ: Gore instalacije u suterenu - Hitna zbrinula jednu osobu
29. 07. 2023. u 20:34
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)