LAŽNE VESTI UPLAŠILE RODITELJE: Šire se priče o otmici dece na Banovom brdu, oglasili se nadležni
MEĐU roditeljima mališana sa Banovog brda ovih dana počele su da kruže uznemirujuće poruke u zajedničkim vajber grupama, u kojima se apeluje da obrate pažnju zbog navodnih pokušaja otmice dece.
Liste čekanja biće svedene na minimum / Foto I. Marinković
Naime, jedna privatna predškolska ustanova, obavestila ih je da decu neće izvoditi u obližnji park zbog navdno neuspelog kidnapovanja učenice ispred Osnovne škole "Banović Strahinja". Sve se dogodilo, kako ističu, ispred obližnjeg marketa, kada je jedna ženska osoba pokušala devojčicu starosti od osam godina da uvuče u automobil, ali je ona uspela da se otrgne. Dodaje se i da je primećeno da tamnoputi čovek, sa zaštitnom maskom na licu, telefonom snima ili fotografiše decu, dok se igraju u parku. Sve ovo ih je navelo da mališanima ukinu izlazak u park.
Ovim povodom smo pozvali Predškolsku ustanovu "Čukarica", gde nam je rečeno da nisu upućeni u navodnu zabranu izvođenja mališana u park. Čak, naprotiv, dodali su da je zbog trenutne epidemiološke situacija preporuka da deca što više vremena provode napolju.
Kako ističu u ustanovi, svakodnevno dobijaju mejlove sa neproverenim, ponekad i uznemirujućim informacijama, o čemu odmah obaveste policiju.
I u OŠ "Banović Strahinja" navode da je reč o dezinformacijama. Nadležni iz Ministarstva unutrašnjih poslova, nisu odgovorili da li je u prethodnim danima bilo prijava povodom pokušaja otmice deteta na Banovom brdu.
Preporučujemo
BEOGRAD DOBIO NOVI SIMBOL: Postavljen novi sat na kružnom toku na Trgu Republike
22. 02. 2026. u 08:45
OD "HAJDUKA" DO KNEGINjA MILICE I JEFIMIJE: Kulturni događaji u Obrenovcu
21. 02. 2026. u 12:29
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)