ЕВРОВИЗИЈА 2018: Победник Израел
12. 05. 2018. у 21:00
На највећем музичком спектаклу на свету, такмичењу за „Песму Евровизије" победио Израел
Фото: Танјуг-АП
На највећем музичком спектаклу на свету, 63. такмичењу за „Песму Евровизије", одржаном у Лисабону, убедљиво је победио Израел.
Србија је такмичење завршила на 19. месту.
Финално вече обележио је скандал кад је британској певачици обожавалац отео микрофон, али и франсуцка песма о мигрантима као и хаљина естонске певачице вредна 65 хиљада евра.
За победу се борило 26 земаља, а српски представници „Сања Илић и Балканика“, наступили су под редним бројем 10.
Поред Србије, учествовали су Украјина, Шпанија, Словенија, Литванија, Аустрија, Естонија, Норвешка, Португал, Британија, Немачка, Албанија, Француска, Чешка, Данска, Аустралија, Финска, Бугарска, Молдавија, Шведска, Мађарска, Израел, Холандија, Ирска, Кипар и Италија.
ПОЧЕЛА ЕВРОВИЗИЈА
Шоу су отвориле Ана Моура и Мариза са традиционалном португалском музиком, након чега су сви представници продефиловали са заставама својих земаља.
ФИНАЛЕ ОТВОРИО УКРАЈИНАЦ
Украјинац Меловин први је наступио на такмичењу са песмом Under the Ladder.НАСТУПИЛЕ ШПАНИЈА И СЛОВЕНИЈА
ЛИТВАНИЈА, АУСТРИЈА ПА ЕСТОНИЈА
Литванка Ијева Засимаускаите покушала је са сањивом нумером WhenWe'reOld, а Аустријанац Цезар извео је песму за коју тврди да садржи његову душу.
У најскупљој хаљини у историји „Евровизије“, која је иначе коштала 65 хиљада евра, представила се Естонка Елина Нечајева са песмом Laforza.

НАСТУПИО НЕКАДАШЊИ ПОБЕДНИК

Zurkolomac
12.05.2018. 22:17
Srbija ima najbolju pesmu i nastup, ali ce nas politicki skalpirati. Nece dozvoliti da opet pobedimo...
Plasman izmedju prvog i petog mesta.
Realno, Srbija ima najbolji nastup(pesmu) onda mozda Finska, pa Moldova ...
@Bicko - Za svaku zemlju njihova pesma je najbolja
pesma , tekst nam je katastrofapa ovo je uzasmolim da ne palite ljude da glasaju za nesto sto je lose.Sramota bre za Sanju!!!!
Политика
"СРБИЈУ ЈЕ У 2025. САЧУВАО НАРОД": Вучић са грађанима на новогодишњем базару испред Скупштине (ФОТО/ВИДЕО)
01. 01. 2026. у 15:38 >> 16:18
Тенис
ШТА УРАДИ ОД СЕБЕ! Тетовирао се Карлос Алкараз, сада изгледа ОВАКО (ФОТО)
30. 12. 2025. у 22:14
"ВИ СТВАРАТЕ МРЖЊУ, А НЕ ЈА": Ник Кирјос отворио душу након меча са Арином Сабаленком
30. 12. 2025. у 16:39
"НЕ РАЗУМЕМ КАКО МОГУ..." Арина Сабаленка исписала историју па побеснела као никада пре
29. 12. 2025. у 19:01
Фудбал
МАНЕЧСТЕР СИТИ РАЗОЧАРАО НАВИЈАЧЕ: "Грађани" непријатно изненадили у Премијер лиги
01. 01. 2026. у 23:01
ЏОН ТЕРИ ПРОГОВОРИО О СТАЊУ У ЧЕЛСИЈУ: Шокиран сам, присутна је тензија
01. 01. 2026. у 19:45
ЈОШ ЈЕДАН СРБИН СТИЖЕ У АТИНУ? Панатинаикос жели да доведе Филипа Костића
01. 01. 2026. у 16:02
СПРЕМА СЕ ТРАНСФЕР ГОДИНЕ? Александер-Арнолд се враћа у Премијер лигу
01. 01. 2026. у 14:51
Коментари (39)