КРАЈ: Белгија-Енглеска 2:0

14. 07. 2018. у 15:30

"Црвени ђаволи" победили су "Горди Албион" 2:0 и направили највећи успех на светским првенствима у својој историји

Фудбалери Белгије освојили су треће место на Светском првенству у Русији, након што су победили Енглеску резултатом 2:0.

На стадиону у Санкт Петербургу, око 700 километара од Москве у којој ће у недељу фудбалери Хрватске или Енглеске подићи "Богињу", "црвени ђаволи" направили су највећи успех у својој историји.

Белгија је повела голом Менијеа у четвртом минуту, а Азар је поставио коначан резултат и запечатио судбину Енглеза у 82.

Ускоро опширније...

САСТАВИ ТИМОВА:
БЕЛГИЈА: Куртоа – Алдервејрелд, Компани, Вертонген – Меније, Тилманс, Вицел, Чадли – Де Брујне, Азар, Лукаку
ЕНГЛЕСКА: Пикфорд – Мегвајер, Стоунс, Џоунс – Роуз, Делф, Дајер, Лофтус-Чик, Трипије – Кејн, Стерлинг

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Судија је дао знак за почетак утакмице. Фудбалери Белгије су имали први напад на мечу, али су Енглези осујетили њихов покушај да лопту убаце у казнени простор ривала.

ГООООООЛ - МЕНИЈЕ У 4. МИНУТУ
МАТ У ТРИ ПОТЕЗА! Лукаку је на средини терена повукао контру, послао лопту Чадлију на левом боку, а овај из прве убацио лопту у петерац, где се налазио Меније. Био је то лак посао за белгијског офанзивног везисту, који је само потурио ногу и сместио лопту у мрежу немоћног Пикфорда.
— FutbolMatrix (@Futbol_Matrix) July 14, 2018
Белгијанци од старта имају бољу контру, константно прете голу ривала и поигравају се са одбрамбеном линијом Енглеске. Добру шансу имали су и у 12. минуту, када је Де Брујне остао сам у шеснаестерцу, шутирао је на гол, али је Пикфорд био сигуран.

Најбољу шансу за Енглеску имао је Кејн у 23. минуту, али нападач "Албиона" није успео да затресе мрежу још од осмине финала. Стерлинг је пробио по левом боку, био је несебичан иако је могао да шутира, и оставио лопту у простор Кејну. Овај је имао довољно времена да се намести за шут, али је то урадио из прве, а лопта је завршила далеко од гола.

Азар, Меније и Де Брујне настављају да прете голу Пикфорда. Енглези не проналазе решење за овај офанзивни трио. У 39. минуту, селектор Белгије био је приморан да направи прву измену. Чадли је због повреде задње ложе напустио терен, а ушао Вермален.

О томе колико су "црвени ђаволи" добро уиграни најбоље сведочи податак да је Кејн у првом полувремену имао свега четири контакта са лоптом и ниједан шут у оквир гола. Потпуно су га упасивили фудбалери Белгије. После два минута надокнаде, главни арбитар Фагањи је одсвирао крај првог дела игре.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Фудбалери Белгије и Енглеске су се вратили на терен. Саутгејт је направио двоструку измену на полувремену. Рашфорд је ушао у игру уместо Стерлинга, док је Лингард заменио Роуза.

Енглези су у 54. минуту имали најбољу шансу у досадашњем току меча. Лингард је убацио лопту у шеснаестерац за Кејна, али је он закаснио и није успео да је захвати. Два минута касније Де Брујне је покушао да проигра Лукакуа, али је Пикфорд покупио лопту испред белгијског нападача.

У 60. минуту и Рамирез је направио другу промену у постави. Уместо Лукакуа је на терен ушао Мертенс. Енглези покушавају да поравнају резултат. У два наврата су Лофтус-Чик и Трипије убацивали лопту у пет метара, али тамо није било никога ко би је покупио или шутирао на гол. У 69. минуту, Дајер је шутирао по земљи из велике даљине, али је то био лак посао за Куртоу. Минут касније исти фудбалер имао је стопостотну шансу. Остао је сам испред голмана Белгије, лобовао га, али је Алдервејрелд интервенисао са гол линије.

Нешто више од десет минута пре краја Дембеле је заменио Тилманса, а тачно у 80. минуту "црвени ђаволи" су могли да дуплирају вођство. Менијеу је лопта сјајно "села" на волеј, али је Пикфорд маестрално одреаговао.

ГООООООЛ - АЗАР У 82. МИНУТУ
Де Брујне је повукао контру и упослио Азара, који је надмудрио свог чувара и прошетао се до гола Енглеза.
— Crapula (@eskorbutohp) July 14, 2018

Саутгејт је одреаговао новом изменом и увео Деле Алија уместо Лофтус-Чика, али је било прекасно за преокрет. После три минута надокнаде, главни арбитар је одсвирао крај меча, па ће Белгији припасти треће место на шампионату света.