СЕРИЈА А: Јувентус до бода са играчем мање, Милан поново без тријумфа, Интер бољи од Наполија
26. 12. 2018. у 15:30
Аталанта је головима Запате водила 2:1, али се Роналдо побринуо за изједначење, упркос томе што је "стара дама" играла са десеторицом од 53. минута
Кристијано Роналдо постиже гол Фото: Танјуг/АП
Фудбалери Фрозинонеа и Милана играли су данас нерешено без голова у првој утакмици 18. кола Серије А.
Милан је већ четири утакмице без победе и угрожено му је пето место, које заузима са 28 бодова.
Фрозиноне је претпоследњи, 19. на табели италијанског првенства са 10 бодова.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Кваљарела одбио Милан и Рому, остаје у Сампдорији до 2020.
Фудбалери Аталанте и Јувентуса играли су данас нерешено 2:2, у 18. колу Серије А.
Јувентус је водио у Бергаму од другог минута аутоголом Берата Ђимситија, а потом је Дуван Запата у 24. и 56. донео преокрет и вођство Аталанти.
Гости из Торина су од 53. минута имали играча мање, после искључења Родрига Бетанкура, али су ипак освојили бод.
Стрелац је био Кристијано Роналдо у 78, 13 минута пошто је ушао у игру.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ТРАМПА МИЛАНА И ЧЕЛСИЈА: Игуајн за Морату
Јувентус је први у италијанском првенству са 50 бодова, док Аталанта са 25 заузима седмо место.
Роберто Инглезе је голом донео победу Парми над Фиорентином у гостима и тако прекинуо низ од четири утакмице без пораза клуба из Фиренце.
Каљари је са 1:0 био бољи од Ђенове, док је Сампдорија резултатом 2:0 победила последњепласирани Кјево.
Лацио је са 2:0 као гост победио Болоњу.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Рома враћа Јоветића у Италију?
Фудбалери Роме победили су на свом терену Сасуоло са 3:1, док је Торино славио против Емполија са 3:0, а СПАЛ и Удинезе играли су нерешено без голова у утакмицама 18. кола италијанске Серије А.
Рома је успела да се опорави после пораза од Јувентуса и на свом терену без икаквих проблема слави против Сасуола. Водећи гол за "вучицу" постигао је Дијего Пероти у осмом минуту из пенала.
Домаћин је 15 минута касније дуплирао предност, а стрелац је био Патрик Шик, да би на 3:0 повисио Николо Заниоло у 56.
Сасуоло је у самом финишу утакмице, односно у 90. минуту успео да смањи заостатак поготком Куме Бабакара.
Рома је шеста на табели са 27 бодова, једним више од Торина на седмом месту, док је Сасуоло 11. са 25.
Торино је головима Николе Нкулуа у 44, Лоренца де Силвестрија у 49. и Јага Фалкеа у 75. минуту победио Емполи који је меч завршио са десеторицом играча, пошто је Раде Крунић у 89. добио директан црвени картон.
Српски репрезентативац Саша Лукић играо је од 78. минута за Торино, пошто је заменио Ринкона.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Тони Крос исписао историју
Фудбалери Интера победили су Наполи са 1:0 у 18. колу италијанске Серије А.
Стрелац јединог гола на утакмици био је Лаутаро Мартинес у другом минуту судијске надокнаде времена другог полувремена.
Наполи је претходно у 81. минуту остао с играчем мање на терену, пошто је искусни дефанзивац Kалиду Kулибали добио други жути картон, да би у самом финишу Инсиње добио директан црвени.
Меч на стадиону у Милану обележио је и покушај капитена Маура Икардија у првој секунди утакмице да постигне најбржи гол у историји италијанског шампионата.
Икарди одмах после првог судијског звиждука шутирао са центра терена, а Наполитанци су имали доста среће, пошто је његов ударац погодио пречку.
Интер је после вечерашње победе у дербију трећи на табели са 36 бодова, пет мање од другопласираног Наполија.