ИЛИЕВ О ИНТЕРЕСОВАЊУ МАНЧЕСТЕРА: Марковића и Ђерлека прати пола Европе
29. 03. 2018. у 19:07
То су момци који су будућност Партизана и када су у питању даљи потези, радићемо само оно што је у интересу нашег клуба - рекао је спортски директор Ивица Илиев
Светозар Марковић
МАНЧЕСТЕР јунајтед је бацио око на суперталентованог 18-годишњег дефанзивца Партизана Светозара Марковића! Сензационалну вест је пренео локални "Манчестер ивнинг њуз", традиционално добро упућен у планове и размишљања славног клуба са "Олд Трафорда". Према њиховим информацијама, скаут "ђавола" Будимир Вујачић је већ контактирао с црно-белима и пренео им интересовање Манчестера, док је "фасцикла" у енглеском клубу везано за Светозара Марковића већ прилично испуњена.
Момак који је дебитовао за Партизан против Плзења у надокнади београдског меча шеснаестине финала Лиге Европе одиграо је три утакмице за црно-беле (две првенствене и једну у Купу) показавши притом да је и те како "материјал" за прављење озбиљне каријере.
- Не бих конкретно да говорим ни о једном интересенту, могу само да кажем да половина фудбалске Европе, укључујући и највеће клубове, прати сваки корак Светозара Марковића и Армина Ђерлека. То су момци који су будућност Партизана и када су у питању даљи потези, радићемо само оно што је у интересу нашег клуба - одреаговао је спортски директор Ивица Илиев на информацију да је славни клуб већ "снимио" благо које поседује актуелни шампион Србије.
Форсирање црно-беле млађарије се у другом делу сезоне испоставило као прави потез тренера Мирослава Ђукића и његових сарадника, а Илиев објашњава да не тако давно Партизан није имао шта да црпи из сопственог погона у "Земунелу".
- Имали смо неколико година лошег рада и координације са омладинском школом, због чега су нам практично пропале генерације фудбалера рођених 1994, 1995, 1996. чак и 1997. Сада смо успели да успоставимо праве релације и урадимо оно што је својствено Партизану, а то је да имамо ослонац у играчима из наше школе.
У Партизану се може чути да су управо Марковић и Ђерлек главни ослонац тима за наредну сезону. Међутим, када се појави клуб као што је Манчестер јунајтед, показало се и у децембру 2009. приликом одласка Тошића и Љајића, "непристојна понуда" руши све баријере.
- Оно што је свакако веома позитивно јесте да у овом тренутку постоји још неколицина играча који куцају на врата првог тима и са те стране Партизан сигурно нема ни најмањег разлога за бригу - завршио је Илиев причу о потенцијалној трансфер бомби.
ЛИЧНА КАРТА
Рођен: 23. марта 2000.
Место: Бијељина
Висина: 184 цм
Позиција: штопер
Број на дресу: 15
Репрезентација: У16 9 (1), У17 11 (0)
I STA JE TO U INTERESU KLUBA?
29.03.2018. 19:17
STO PRE IH UNOVCIT, kako bi mogli da omastite brke.
Tako si pricao i za Tawambu pa ga ipak ne unovci, a to vam je jedini cilj, prodati, prodati!
Nije brke, nego brkove!
Sta samo Evrope ? Ajde nemoj tako skromno, ma ceo svet. Vidim da se po Britanskim novinama Mancester i Celzi utrkuju ko ce vise da ponudi, trenutno su na ponudi od 280 milki ali sa tendencijom povecanja cene.
Шта пола бре? Цела...плус Океанија, Конкакаф, Комонвелт, ЗНД, БНД, ЦИА, БИА и остале опасне скраћенице...
Коментари (6)