Млада репрезентација Србије је наставила са феноменалним играм у квалификацијама за ЕП!

Четири утакмице и исто толико победа. Нова "жртва" изабраника Горана Ђоровића била је селекција Аустрије на гостовању - 3:1.

Два дебитанта су се уписала у листу стрелаца (Александар Лутовац и Лука Илић), док је Лука Јовић био стрелац са "беле тачке".

Повела је Србија преко Лутовца у 30. минуту, Аустрија је у 80. минуту после добре акције и гола Лајмера изједначила. Међутим, то је стајало на снази само седам минута пошто је Лајмер фаулирао Лукића у казненом простору, а Јовић сигурно извео пенал. У надокнади је Лука Аџић послао сјајну лопту ка имењаку Илићу који је обишао голмана и поставио коначан резултат.

Србија сада после четири утакмице има 12 бодова, два више од Русије која има и меч више.

САСТАВИ:
Аустрија: Шлагер - Глухаковић, Марешић, Вобер, Фридл - Љубичић, Ловрић - Хорват, Лајмер, Хонсак - Квашина
Србија: Радуновић - Богосавац, Миленковић, Јовановић, Гајић - Лукић, Машовић, Пантић - Лутовац, Мићин, Јовић

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме, а селектор домаћина је одмах у игру увео другог нападача и променио тактику за наставак. Јовић је у 52. минуту кренуо у брз напад, Вобер га је оборио и добио жути картон.

Прва промена у саставу Србије, уместо Пантића је у игру ушао Лука Илић. Могла је Србија да дуплира предност у 62. минуту, али је Мићин превише оклевао, чекао са шутом и спетљао се што је одбрана домаћина искористила.

Одлична шанса за Аустрију, срећом завршава преко гола. Србија покушава нешто бржим нападима из контре, али не долази до веће шансе.

ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ - У 80. минуту Аустрија стиже до гола. Јакуповић је убацио лопту у простор, одбрана Србије је каснила, а Лајмер обилази Радуновића и шаље лопту у мрежу.

Покушај Луке Аџића непосредно после поготка брани Шлагер. Уследило је кошкање Лукића и Лајмера због нешто оштријих потеза домаћина, судија је обојици показао по жути картон.

Велика шанса за Лутовца у 85. минуту. Миленковић је послао дугу лопту, Лутовац ушао у казнени простор, успео да се избори за позцију и да шутира, али је лопта завршила поред стативе.

СРБИЈА ВОДИ - Јовић са пенала за нову предност Србије. Лајмер фаулира Лукића у казненом простору, судија показује на "креч", а српски нападач снажно и прецизно шутира и шаље лопту у мрежу и поред тога што је голман "прочитао" страну.

ГОООООЛ - Лука Илић је маестралним потезом у 88. минуту послао лопту још једном у мрежу и тако потврдио тријумф Србије.

Могао је Лука Јовић у надокнади да постигне нови гол, али је лопта погодила голмана Шлагера у главу. Чувар мреже домаћина је остао да лежи на земљи, а судија је прекинуо меч.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

На старту меча нема неких великих узбуђења. Углавном се борба води на средини терена, без опасности пред головима. Покушава Лука Јовић у 12. минуту повратним пасом да створи шансу, али је одбрана домаћина добро постављена.

Прва велика шанса у 24. минуту за домаћина, Радуновић је изашао на ивицу казненог простора, а Машовић успео да отклони опасност. Могао је Јовић у брзој контри да створи прилику, дефанзивци су то успели да спрече.

ГООООООЛ - Србија води од 30. минута. Оставили су домаћини много простора Мићину који је шутирао, голман је лоше одраговао, а Лутовац сместио лопту у мрежу.

Мала забуна и кашњење у одбрани наше селекције, срећом није кажњено. Јовић је нервозно реаговао и добио жути картон.

Ђоровићеви пулени се после вођства углавном труде да пазе на сопствену мрежу и да не угрозе стечену предност. Без већих шанси, после првих 45 минута Србија води са 1:0.