У Хрватску од почетка кризе ушло готово 200.000 избеглица
18. 10. 2015. у 12:07
Од почетка избегличке кризе до јутрос у Хрватску је ушло 193.668 избеглица, изјавио је данас у Опатовцу портпарол полиције Вуковарско-сремске жупаније Домагој Џигумовић

Од почетка избегличке кризе до јутрос у Хрватску је ушло 193.668 избеглица, изјавио је данас у Опатовцу портпарол полиције Вуковарско-сремске жупаније Домагој Џигумовић.
"Од поноћи до јутрос у девет сати у Хрватску је ушло 886 миграната, у кампу у Опатовцу налази се њих око 4.000 и у кампу још има места", рекао је Џигумовић.
Он је додао да је у Товарнику у току укрцавање 1.800 избеглица у воз који ће кренути према Мурском Средишћу "када се сви предвиђени за укрцавање укрцају".
Џигумовић је додао да све у вези прихвата и транзита избеглица функционише без проблема и да током ноћи није забележен појачан притисак избеглица, пренела је агенција Хина.
Током јучерашњега дана у Хрватску је, према подацима МУП-а, ушло 6.415 избеглица, а очекује се и даље њихов прилив са подручја Србије.
ХИЉАДЕ ИЗБЕГЛИЦА ЧЕКА У СРБИЈИ И ХРВАТСКОЈ
На хиљаде избеглица данас је, по магли и хладном времену, остало заглављено у Србији и Хрватској пошто је Мађарска затворила своју границу према тим двема земљама и њихов проток је преусмерен преко Словеније.
У Србији, стотине људи седе у око 20 аутобуса од рано јутрос и чека да пређе границу и уђе у Хрватску, а нови се очекују да стигну током дана.
Хрватска полиција је саопштила да скоро 4.000 људи остао у избегличком кампу у Опатовцу, где је паркирано око 50 аутобуса који чекају да преузму избеглице и одвезу их ка Словенији, која је следећи корак на њиховом путу ка Немачкој и земљама северне Европе.
Словенија је саопштила да ће примити само 2.500 људи дневно, што знатно успорава њихово кретање.
Избегличка рута пребачена је, од суботе, на Словенију, пошто је Мађарска затворила своју границу и са Хрватском, за прилив нових избеглица, пренела је агенција АП.
Zoran1
19.10.2015. 02:04
Hrvati ucite Arapski i sve ce biti super. :)
@Zoran1 - Jel' da se može razgovarati sa žiteljima Srbije za 10 - 20 godina?
Коментари (1)