Невоље с досијеом Ким
27. 04. 2018. у 07:15
Муке обавештајаца око припреме сусрета председника САД и лидера Северне Кореје. Најбољи извор су утисци директора ЦИА Помпеа после посете Пјонгјангу
Ким Џонг Ун током војне параде у Пјонгјангу AP Photo
У НАСТОЈАЊУ да послушају америчку традицију - која налаже да се шеф Беле куће пре сусрета с важним иностраним саговорницима и уочи значајних преговора ван земље опскрби свим расположивим информацијама о људима с којима ће се наћи очи у очи - обавештајци у Вашингтону наишли су на тврд орах. Они, наиме, муку муче правећи “досије” о севернокорејском лидеру Ким Џонг Уну, јер међу доступним подацима нема ни изблиза довољно документације за комплетан профил председника из Пјонгјанга.
Прочитајте још: У петак први сусрет лидера две Кореје после више од 10 година
Подаци треба да попуне строго поверљив документ о Кимовој личности, понашању, мотивима којима се руководи. На основу свега тога, Трамп и његови помоћници, направиће стратегију за разговор. У питању је прво суочавање америчког и севернокорејског лидера у историји, а време до састанка Трамп-Ким убрзано “цури”, будући да је као термин одређен крај маја или почетак јуна.
Пошто немају још много маневарског простора, стручњаци морају да се великим делом ослоне на утиске директора ЦИА Мајкa Помпеa, који је пре неколико недеља постао први званичник Трампове администрације који је упознао Кима.
Прочитајте још: Руковање за историју
Помпео, иначе Трампов предлог за новог државног секретара, по повратку из Пјонгјанга, описао је Кима као “паметног типа, који ради свој домаћи”, открио је један неименовани извор.
Профил Ким Џонг Уна, осим актуелних, обухватиће и све обавештајне податке који су прикупљани у прошлости. Њих су достављали сви који су долазили с њим у контакт, попут бивше кошаркашке звезде Ен-Би-Еја Дениса Родмана. Славни баскеташ неколико пута је био у Пјонгјангу и сусретао се са Кимом и јужнокорејским политичарима.
Погранично место Панмунџом где се сусрећу лидери две Кореје
.jpg)
Један амерички званичник упознат са овим покушајима прокоментарисао је да је све то “црна кутија”, јер је на терену минималан број обавештајаца, а у сајбер шпијунажи има великих потешкоћа, јер је Северна Кореја земља у којој се интернет једва користи.
Трамп је потврдио да разматра три-четири датума и пет локација за сусрет са Кимом, али поново је нагласио да је неизвесно да ли ће до сусрета доћи.
ДАНАС СУСРЕТ ДВЕ КОРЕЈЕ
ПРЕДСЕДНИК Јужне Кореје Мун Џае Ин дочекује данас Ким Џонг Уна у јужнокорејском делу граничне демилитаризоване зоне Панмунџом, на првом самиту две стране после више од десет година. Почасна гарда Јужне Кореје ће испратити лидере на церемонију пријема у хотел у Панмунџому где ће самит бити одржан. “Фокус овог самита биће на денуклеаризацији и обезбеђивању трајног мира”, каже Ин.
Апсурд
27.04.2018. 08:29
Па, ако "обавештајни агенти" консултују "америчке изворе и медије" Ким је вукодлак, људождер, садиста са суперсексуалним "моћима" који је баца хиљаде људи изгладнелим псима, при свему томе читав дан не ради ништа друго сем што нишани територију САД од источне до западне обале у жељи да је уништи са своје све три мегамоћне ракете! Како могу да допусте да се председник "најдемократскије државе на свету" састаје са једним таквим монструмом? Постоји опасност да им поједе председника за вечеру!!
Oće to prođe kod Kima, aha. Pa bre svi ste se utrtili od toga i nije bilo nikakve vojne intervencije iako se Tramponja jedno vreme nešto kočoperio.
staljin džingis kan crveni kmeri miloševic sve je to opis licnosti kima ali na žalost prema svom narodu tako da je lako napraviti profil kiomov
Коментари (3)