РУСКА ПОРУКА АМЕРИКАНЦИМА: Паркинг за дипломате префарбали у зебру
13. 09. 2017. у 17:25
Државна телевизија "Росија 24" јавила је данас да су паркинг места испред америчког конзулата у Санкт Петербургу префарбана и да је на њихово место постављен пешачки прелаз
Амерички конзулат у Санкт Петербургу / AP Photo/Dmitri Lovetsky
Државна телевизија "Росија 24" јавила је данас да су паркинг места испред америчког конзулата у Санкт Петербургу префарбана и да је на њихово место постављен пешачки прелаз, а осим тога уклоњени су специјални саобраћајни знаци за паркинг испред конзулата САД у Јекатеринбургу.
Дипломатски односи Америке и Русије су на најнижем нивоу од Хладног рата, а последњих месеци су обележени протеривањем дипломата и затварањем дипломатских мисија.
Прочитајте још: Вашингтон ограничава радијус кретања за руске дипломате?
Портпаролка у амбасади САД у Москви, Марија Олсон, одбила је да коментарише укидање паркинг места.
Прочитајте још: Састанак дипломата Русије и САД упркос тензијама
Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров је у понедељак рекао да ће дипломатске мисије САД у Русији бити сведене на исти ниво на ком се налазе и дипломатске мисије Русије у Америци, пише АП.
Американские и британские дипломаты лишаются парковок в Россииhttps://t.co/bxmZ5rjRXF pic.twitter.com/2LcZSeUQXD
Bonaparta
13.09.2017. 18:22
Oderdite mi parking na 3 kilometra od konzulata. Oni ima da uginu od pesacenja, jer su toliko kilavi da ne mogu ni 500 m da izpesace. Bravo za rusku dovitljivost. Slovenska je to pamet.
@Bonaparta - A na tih 500 metara treba im izgraditi 50 McDonaldsa da prozdrljivci crknu na putu do ambasade...
Коментари (2)