Дрога им стизала поштом
25. 10. 2017. у 08:31
У акцији "Коверта" СИПА јуче ухапсила двојицу нарко-дилера из Зенице. Осумњиченима преко "Дарк веба" из Холандије допреман амфетамин. Одузет амфетамин, спид и екстази
Фото СИПА
ИНСПЕКТОРИ Државне агенције за истраге и заштиту БиХ (СИПА) ухапсили су јуче двојицу Зеничана под сумњом да су диловали дрогу која им је, преко редовне поште, у писмима достављана у БиХ!?
Обојица су ухапшена на подручју Зенице, у оквиру акције кодног назива "Коверта", због сумње да су починили кривично дело неовлашћене производње и стављања у промет опојне дроге.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:За пљачку Бобар банке 23 године
- Двојица ухапшених сумњиче се да су дужи временски период, путем "Дарк веба", из Холандије наручивали пошиљке дроге амфетамин, који је скриван у коверте и путем редовне поште им достављан у БиХ - рекла је портпарол СИПА Кристина Јозић.
Према њеним речима, у оквиру акције инспектори СИПА су извршили претресе на три локације у Зеници.
- До сада је откривена и привремено одузета одређена количина амфетамина, спида и екстазија, затим дигитална вага, мобилни телефони и други предмети који могу послужити као доказ у даљем поступку - истиче Јозићева.
Она каже да се акција "Коверта" спроводи по налогу Суда и Тужилаштва БиХ, уз подршку МУП Зеничко-добојског кантона.
- Осумњичени су спроведени у службене просторије СИПА ради криминалистичке обраде, након чега ће, уз извештај о почињеном кривичном делу, бити предати Тужилаштву БиХ на даље поступање - појаснила је Јозићева.
У СИПА нису желели да откривају детаље акције, као ни идентитет осумњичених, наводећи да ће више информација бити познато после њиховог саслушања пред тужиоцем.
Како је дрога у писмима стизала у БиХ, у полицији не могу да објасне, али се претпоставља да је у коверте стављана мања количина дроге, због чега поште нису вршиле детаљну контролу пошиљки.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:Бањалука: Истражују претње малолетницама
Иначе, "Дарк веб" је постао глобалан проблем, јер се путем њега без много муке може набавити било која илегална роба. Тако су прошле године у Живиницама ухапшени Асмир Мула и Кенан Муминовић због сумње да су учествовали у раду интернет-сервиса преко којег су криминалци куповали дрогу и оружје.
pitaj_mene
25.10.2017. 09:17
semenke indijske konoolje nisu droga ...sve me ovo podseca na blesavo vreme zabrane drzanje koza u Srbiji itd itd....
Коментари (1)