Петогодишњој Петри живот у Турској виси о концу!

Д. РИСТИЋ

03. 11. 2017. у 20:28

Девојчици из Владичиног Хана, оболелој од рака, због беспарице прети обустава лечења. Родитељи остали без посла. Хемотерапије су по 30.000 евра, следећа неизвесна

Петогодишњој Петри живот у Турској виси о концу!

Петар и Петра Петровић Фото Приватна архива

АКО људи добре воље хитно не помогну, колико могу, свет петогодишње Петре Петровић из Владичиног Хана срушиће се као кула од карата. Ова малена, храбра девојчица има карцином и тренутно се бори за живот у једној турској клиници, али прети јој обустава лечења и повратак у Србију, јер њени родитељи, Јелена и Перица, који су у међувремену остали без посла, немају новца да плате лечење!

Петра је примила две хемотерапије, од којих свака кошта 30.000 евра, и не може да добије следећу, јер претходни рачуни нису плаћени. За њено целокупно лечење потребно је 250.000 евра.

Иначе, за Петрино лечење је активиран и СМС број 3030 са садржајем поруке 374, али новац који је прикупљен у септембру и октобру, моћи ће да буде пребачен тек у децембру, када оператери наплате поруке. А, за малу храбру девојчицу драгоцен је сваки дан. Време истиче, а њени родитељи се очајнички боре да сакупе новац како би третмани били настављени.

Петогодишња Петра већ трећу годину заредом се бори са карциномом, а након две операције у Нишу, лечење је наставила у Турској. Овој девојчици је дијагностикован неуробластом, четврти по учесталости малигнитет који се јавља код деце.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ - Борба за Биљанин живот

РАЧУН ПЕТРИНА породица апелује на све људе добре воље, појединце и колективе да се укључе у акцију и уплате средства на наменски рачун број 205 - 9011007208388 - 57 на име Петре Петровић, или путем опције е-донирај, на линку http://www.budihuman.rs/edonate/sr?user_id=374

После операција пре две године, Петра је победила болест, али недавно су јој откривена још два тумора. Девојчица има и брата близанца Петра.

Њихови родитељи Јелена и Перица су остали без посла када су започели борбу за оздрављење своје девојчице.

- Перица је био запослен као радник обезбеђења банке, а Јелена је радила у мењачници, али су морали да напусте послове чим је Петри успостављена дијагноза, како би стално били уз њу и борили се за њено оздрављење. Помажу им чланови фамилије, али највећу финансијску и сваку другу подршку имају од Јелениних родитеља - каже Светлана Богдановић, Петрина тетка.

БРАТ НА ИСПИТИВАЊУ

Петар, брат близанац болесне девојчице, тренутно се налази на клиници у Турској, где је подвргнут испитивањима, како би сестри донирао коштану срж. Породица велике наде за успех излечења полаже управо у чињеницу да је код близанаца обично велики степен компатибилности коштане сржи.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (4)

Николићи

03.11.2017. 22:16

Хајмо људи да помогнемо ко колико може. Наше мало ће значити много, не смемо да оставимо људе без помоћи. Петра, бори се, ово је битка коју мораш да добијеш, сви смо уз тебе!

ja to tako

03.11.2017. 23:51

A imamo li državu da pod hitno pomognu ovoj porodici da se plati lecenje iz budžeta a roditelji materijalno zbrinu da bi mogli da se posvete deci,

Petar Nikolic

04.11.2017. 01:03

Kakva je to terapija, i to jedna da kosta 30.000 e. Sta ljudi rade na tudjoj nesreci, to vise nije normalno. Svet je otisao u materinu.

mama

04.11.2017. 07:17

Ne mogu da verujem samo dva komentara do sada... zar ti operateri ne mogu da uplate novac i ranije znaju koliko je poruka poslato pa nek se posle naplacuju.. Ajmo Srbijo pomozite ali moramo direktnom uplatom na tekuci a ne poruke od kojih ce se dobiti pare u decembru kad bude kasno

Jagodinac

04.11.2017. 18:27

Umesto da godpodin Vucic gradi bolnice i uvozi najsavremeniju opremu za lecenje svojih sunarodnika on gradi shoping centre i Beograde na vodi. Sa modernim bolnicama Srbija bi mogla da zaradjuje na lecenjima pacijenata iz celog sveta koji bi placanjem za lecenje finansirali lecenje domaceg stanovnistva. Srpski Lekari bi mogli biti placeni bolje i samim tim bi ostajali u Srbiji a narod i deca poput ove devojcice bi bili leceni za daleko manje novca i imali vece izglede za izlecenje.