Брнабић: Судије дале статусно неутралну изјаву, никакву заклетву

Танјуг

27. 10. 2017. у 12:55

Премијерка Ана Брнабић демантовала је данас да су српске судије и тужиоци на Косову и Метохији именовани након што су положили заклетву пред председником тзв. Косова

Брнабић: Судије дале статусно неутралну изјаву, никакву заклетву

Јоханес Хан и Ана Брнабић
Фото: Танјуг/Канцеларија Владе Србије за сарадњу са медијима

Премијерка Ана Брнабић демантовала је данас да су српске судије и тужиоци на Косову и Метохији именовани након што су положили заклетву пред председником тзв. Косова.

"Ево да имате праве инфо: наше судије нису положиле никакву заклетву, већ су дали посебну, статусно неутралну, изјаву. Истина је важна", написала је Брнабић на Твитеру, реагујући на информације на друштвеним мрежама, односно објаве текста наводне заклетве.

Прочитајте још - Брнабић одбацила критике да опструише питања посланика; Опозиција тврди да није могла да поставља питања


И неке опозиционе странке су у међувремену изнеле тврдње да је 40 судија и 13 тужилаца са севера Косова недавно полагало заклетву у канцеларији председника самопрокламованог Косова Хашима Тачија.

Прочитајте још - Тачи узалуд чекао српске судије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (4)

Само питам

27.10.2017. 13:24

Да ли је она видела текст "статусно неутралне изјаве"?

Истина је важна?

27.10.2017. 21:27

@Само питам - Премијер не негира садржај текста који су изговориле судије "репубљике" и не цитира "статусно неутралан текст" о коме говори. Само каже да није читан пред Тачијем ("Свечано се заклињем да ћу током вршења дужности судије Републике Косово остати веран Уставу Републике Косово")... А заклетва посланика гласи: "Ja, poslanik Skupštine Kosova, zaklinjem se (...) da ću se angažovati na očuvanju i poštovanju USTAVNOSTI i zakonitosti, zaštiti TERITORIJALNOG INTEGRITETA (...) u skladu sa zakonima zemlje".

Stefan

27.10.2017. 14:47

Ovo lici na carevo novo odelo: sudije se izjasnile statusno neutralnom izjavom da car ima lepo skrojeno novo odelo. Ako je istina vazna i Srbija ne priznaje nezavisnost Kosova, zasto se u opste mora ici na ovu komediju od nezavisne drzvanosti zavisno nepriznate drzave? Ovo nema ni u jednoj drzavi sveta!