Капетан Драган: Сведоци потврдили да нисам крив, боравак по затворима пуних 12 година ме није сломио!
12. 06. 2017. у 09:00
Драган Васиљковић, из сплитског затвора, уочи завршних речи одбране и оптужбе. Доказано да немам везе са догађајима у Книну и Глини, али бојим се пристрасности суда
Васиљковић, на једном од рочишта у Сплиту Фото PIXSELL
ЗАГРЕБ - ОД СТАЛНОГ ДОПИСНИКА
ЗАДОВОЉАН сам исказима сведока који су потврдили да немам никакве везе са догађајима због којих ми се суди. Али бринем се да суд неће бити објективан... Бојим се да ћу бити дискриминисан. Поручује ово за "Новости", ексклузивно из сплитског затвора, Драган Васиљковић, познатији као Капетан Драган, коме се Хрватској суди за ратне злочине наводно почињене у Книну и Глини.
Завршне речи оптужбе и одбране, како сазнајемо, биће одржане у јулу, након чега се очекује и пресуда. Капетан Драган указује да га је боравак по затворима пуних 12 година потпуно изморио, али наглашава да га, ипак, није сломио. Срећан је, како поручује преко свог адвоката Слађане Чанковић, што су сведоци јасно рекли да са злочинима нема везе.
- Васиљковића нико није довео у везу са злочинима који му се стављају на терет - категорична је Чанковићева. - Сада следи да све оно што су рекли сведоци од 24. до 30. маја буде стављено на папир и прочитано на суду. Ако не буде нових сведока, верујем да ускоро следе завршне речи.
Капетан Драган је нашем листу потврдио да се здравствено осећа добро и да се суђење није одразило на његово здравље. Више, како каже, нема проблема са срцем, не жали се се ни на услове у затвору, али понавља да стрепи како ће суд да процени исказе сведока.
- Верујем да ме ускоро чека слобода. Концентрисан сам на крај суђења и желим само да судије буду поштене и пресуде по савести и на основу доказа које имају. О плановима шта после, у овом тренутку, ипак не бих. Сачекајмо прво пресуду, па ћемо онда даље - говори нам Васиљковић.
Иначе, сведоци који су своје исказе дали видео-линком из Београда демантовали су тврдње из оптужнице да је Капетан Драган учествовао у оснивању затвора на книнској тврђави. Тако је Милутин Зелембаба, који је био полицијски начелник, рекао да је тадашњи СУП основао затвор и да су у њему радили чувари, као и да нису били ангажовани специјалци које је Васиљковић истовремено обучавао у Книну.
Када је реч о другој тачки оптужнице која терети Капетана Драгана да је учествовао у ликвидацији двојице хрватских војника, то су демантовали сви сведоци. Иначе, оптужница се базира на речима извесног Пере који је и једини сведок тих догађаја на Брушки, а рекао је да је са тим упознат и Милорад Драгишић. У току сведочења је сам Драгишић то порекао, док је тадашњи кувар Небојша Поповић детаљно описао догађај када су нестала двојица хрватских војника.
- Тог дана виђени су војници обучени у црне униформе. Али они нису припадали Крајини. Они су, сећам се добро, одвели двојицу хрватских војника, а не Васиљковић или његови - рекао је Поповић.
Када је реч о догађајима у Глини, сведоци су такође казали да у њима нису учествовали специјалци које је водио Капетан Драган.
ОДБРАНА ЗАВРШИЛА СА СВЕДОЦИМА
ПРЕМА речима Васиљковићевог адвоката Слађане Чанковић, очекује се скоро читање исказа.
- Онда ћемо да видимо хоће ли оптужба још нешто додатно предлагати. Како сада стоје ствари одбрана више нема сведока, сви који су могли да потврде да је Васиљковић недужан за злочине због којих му се суди су то потврдили - каже Чанковић.
Lili
12.06.2017. 09:38
Dragi DRagane greota od Boga što si u zatvoru 12 god. Došao si da braniš srbe,da li se neko iz Srbije seti danas tebe?! Srbi su nezahvalan narod. Da si bio junak na Hrvatskoj strani danas bi te cela Hrvatska veličala.
@Lili - Nazalost Lili jeste tako je. Inace s obzirom da zivim u Australiji gde je proveo najduze u zatvoru(bez ikakvog razloga) cak je i Australijski advokat, hrabar covek koji ga je branio , bio sklonjen, jednostavno politicko zatvorenistvo i to je to, srpski zivot i cast je na maloj cveni danas ali opet ne treba ga se odreci. zamolimo dragog Boga da se ovaj covek nade na slobodi i vodi normalan zivot.Sramotno je i za Srpsko rukovodstvo , kojekakve starlete su nam konzuli, sramota
Имаш подршку свог Српског народа!!! Издржи капетане!!!
Kada je trebalo izručiti Haradinaja, onda se Zapad boji da mu suđenje ne bi bilo fer u Srbiji, ali kada Srbina treba izručiti Hrvatskoj onda će sve da bude po pravilima. Licemjeri.
Moj Dragane, shvati da te sud "demokratske" Hrvatske MORA osuditi na veliku kaznu, posto ce u suprotnom da pljunu na svoju "pravednu borbu protiv agresora". Ako te oslobode, to ce znaciti da su sve ove godine lagali svoje pucanstvo. Da postoji kladionica, igrao bi na kvotu 15 ili 20 godina.
Коментари (10)