Концерт Савиније: Песме ратника

В. Н.

07. 08. 2018. у 23:20

У част стогодишњице ослобођења Србије у Првом светском рату и спомен на дан упокојења др Арчибалда Рајса, камерни састав "Савинија" одржаће у среду у подне концерт

Концерт Савиније: Песме ратника

У част стогодишњице ослобођења Србије у Првом светском рату и спомен на дан упокојења др Арчибалда Рајса, камерни састав "Савинија" одржаће у среду у подне концерт "Антологија песама и мелодија Првог светског рата", на платоу испред Конака кнеза Милоша у Топчидерском парку. Програм концерта доноси аутентичне песме и мелодије ратника, солунаца и сведока рата, међу којима се налазе и песме које ће београдска публика овом приликом чути премијерно након једног столећа.

Присутнима ће се обратити историчар Небојша Дамњановић, а наступ је организован уз подршку Министарства културе и информисања. Вокално-инструментални састав "Савинија" чине академски музичари, а већ готово две деценије изводи српску, балканску и словенску музику.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације