Дојчило се одужио завичају
22. 05. 2017. у 09:15
Крај града на Лиму, бивши ученик финансирао реконструкцију старе школе
Зграда ОШ "9. мај" у селу Кукуровићи / Фото А. Ровчанин
ПРИБОЈ - Готово три деценије од затварања издвојеног одељења ОШ "9. мај" у селу Кукуровићи, од центра општине удаљеном више од 40 километара, захваљујући донацији некадашњег ђака Дојчила Вуковића, зграда је адаптирана, а сада успешни привредник из Београда је покренуо и локалну самоуправу, која је обезбедила новац за уређење и асфалтирање дворишта. Претходно је на школи саниран кров, и промењена је комплетна столарија и уређена унутрашњост.
Подсећајући на то да је ово село изнедрило два доктора наука, једног актуелног народног посланика и тридесетак угледних академских грађана, Вуковић је и њих позвао да помогну Кукуровићима.
- Локална самоуправа је годинама уназад посвећена ревитализацији опустелих прибојских села. Дојчило је учинио оно што је била обавеза нас који живимо и радимо у Прибоју. Зато ћемо ове године завршити асфалтирање преосталих два и по километра пута који води до центра села - истакао је председник општине Лазар Рвовић и за догодине најавио обнављање чувеног Сабора тромеђе и Сусрета ђака који су се некада одржавали на месту где се спајају Србија, БиХ и Црна Гора.
.jpg)
goran
22.05.2017. 13:17
Divan gest, ali je ipak trebao konsultovati nekog urbanistu, pa da to izgleda malo lepse. Previse asvalta. Bojim se da kod nas lepota nemoze nikako da prodje.Ipak, ponavljam, lep gest.
Коментари (1)