Klop: Titula? Vi niste normalni?!
01. 11. 2015. u 10:36
Ovde sam tek tri nedelje i ovo mi je prva pobeda od kada sam preuzeo Liverpul. Ima još mnogo mečeva da se igra i zaista ne razmišljam o tituli - jasan je Nemac
Jirgen Klop Foto: Tanjug
Ostvario je Jirgen Klop prvu pobedu od kada je preuzeo Liverpul, a engleski mediji ne bi bili to što jesu da ne pokušaju da dobiju neku „jaku izjavu“. Pa su tako posle trijumfa „crvenih“ nad Čelsijem (3:1) pitali harizmatičnog Nemca da li njegova ekipa može da se bori za titulu ove sezone (zaostaju osam bodova za vodećim Mančester Sitijem i za par nedelja treba da igraju protiv njih).
- Šta ste rekli? Titula? Oh, molim vas, da li ste vi normalni?! Pa ovde sam tek oko tri nedelje i sve ekipe imaju šansu da osvoje titulu, ali na kraju samo jedna u tome uspe. Ovo mi je prvi trijumf od kada sam seo na klupu Liverpula, ima još mnogo mečeva da se igra i razmišam samo o prvoj narednoj utakmici i o tome kako da napredujemo i da budemo bolji – poručio je Klop.
Govorio je i o junaku trijumfa Filipu Kutinju koji je postigao dva veoma lepa gola.
- On je sjajan igrač, ima neverovatne sposobnosti i dobar je momak. Ono što je najbitnije jeste da nismo došli do granice, da možemo još bolje.
Prokomentarisao je i situaciju iz 68. minuta kada je sudija Mark Klatenburg „oprostio“ Lukašu Leivi i kada mu nije pokazao drugi žuti karton.
- Nije zaslužio crveni karton. Video sam mnogo oštrije startove na meču kada nije pokazao ni žuti karton, a neke je davao ni za šta. Na kraju krajeva, Čelsi ne možete da pobedite bez malo sreće.
Na kraju je prokomentarisao situaciju u kojoj se nalazi Žoze Murinjo i spekulacije da bi moao da dobije otkaz.
- Znam kako mu je, imao sam sličnu situaciju u mojoj poslednjoj sezoni u Dortmundu. Nije lep osećaj i saosećam se sa njim. Takav je sport – zakljčio je Jirgen Klop.
PROČITAJTE JOŠ:
* Božović: Terzić je doneo kilogram kafe, Zvezda bi trebalo da ima upravu i predsednika
* Murinjo: Nije ovo moj poslednji meč, odoh da gledam ragbi
* Napadač Lestera ušao u istoriju
* UEFA: Andrija Živković – čudo od deteta
* Pele: Nejmar nema predispozicije da bude veliki igrač
* Svet se poklonio legendi: Košarka = Ranko Žeravica
* Posle 19 meseci ponovo okršaj Federera i Nadala