EKSPLOZIJA U KINI: Muškarac razneo sebe i još četvoro
MUŠKARAC je danas detonirao eksploziv na periferiji Guangdžoua na jugu Kine, ubivši sebe i četiri osobe, saopštila je policija.
Foto: Tanjug/AP
Još pet osoba je povređeno u eksploziji na zgradi u mestu Mingđing u 10.00 po lokalnom vremenu, prenosi Rojters.
"Sve povređene poslate su u bolnicu na lečenje, a slučaj se istražuje", saopštila je policija dodajući da su preliminarni nalazi pokazali da je osumnjičeni bio 59-godišnji lokalac identifikovan kao Hu, koji je preminuo na licu mesta.
Lokalni mediji preneli su da se eksplozija dogodila u prostorijama kućnog saveta.
Zvanična novinska agencija Sinhua je eksploziju opisala kao “čin sabotaže”.
Preporučujemo
KINESKI HAKERI NAPALI FINSKU: Iza sajber napada na parlament stoji grupa APT31
18. 03. 2021. u 18:14
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)