VIŠE OD POLA MILIONA DOZA: Prve kineske vakcine stigle u Mađarsku

AVION sa prvih 550.000 doza vakcine kineskog proizvođača Sinofarm sleteo je danas u Budimpeštu, a cepiva će biti upotrebljena za vakcinaciju čim nadležni sprovedu potrebne provere.

ВИШЕ ОД ПОЛА МИЛИОНА ДОЗА: Прве кинеске вакцине стигле у Мађарску

Foto: Z. Jovanović

Ova isporuka dovoljna je za vakcinaciju 275.000 ljudi koji će primiti dve doze, rekla je direktorka epidemiološkog odeljenja Nacionalnog centra za javno zdravlje Agnjes Galgoči na konferenciji za novinare, prenosi AP.

Budimpešta očekuje da dobije pet miliona doza vakcina Sinofarm u naredna četiri meseca.

Mađarska je u janauru postigla dogovor sa Sinofarmom o kupovini pet miliona doza ovih vakcina i tako postala prva članica Evropske unije koja je odobrila i nabavila kineske vakcine, prenosi Rojters.

U Mađarskoj je dosad vakcinisano skoro 342.000 ljudi, a 131.000 je primilo i drugu dozu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

SLOBODA KOJOJ JE TEŠKO ODOLETI: Zašto ovog leta svi žele da probaju SUP dasku?