VUČIĆ O ULOZI ALIJANSE NA KiM: Mi podržavamo KFOR I NATO sve dok se oni drže Rezolucije 1244 i Kumanovskog sporazuma
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se posle razgovora u Briselu. On je govorio toku samih susreta i temama koje su bile na stolu, a osvrnuo se i na izjavu nemačkog predstavnika u Prištini Jorna Rodea.
Foto: Printskrin
Komentarišući izjavu nemačkog predstavnika u Prištini Jorna Rodea, da će lažna država Kosovo jednom biti član NATO, Vučić je rekao da je neozbiljno da govori o izjavama koje nije pročitao.
- Kada se NATO i KFOR pozivaju na norme Kumanovskog sporazuma i norme Rezolucije 1244, pošto je njihov mandat zasnovan na tome, mi u skladu sa time podržavamo delovanje KFOR i NATO, i očekujemo da povećaju broj pripadnika na KiM. Problem je kada mimo tog mandata stvaraju tzv. vojsku Kosova, pošto to nemaju pravo da rade u skladu sa Rezolucijom 1244. Ja sam im rekao da nije problem da traže to, ali da se onda ne pozivaju na međunarodno pravo. Oni su mnogo jaki i silni - rekao je Vučić.
Preporučujemo
VUČIĆ O RAZGOVORIMA U BRISELU: Srbija želi da se primene svi potpisani sporazumi
26. 10. 2023. u 20:43
VUČIĆ IZ BRISELA: Srbija ne može da prihvati članstvo tzv. Kosova u UN, niti nezavisnost tzv. Kosova (VIDEO)
26. 10. 2023. u 20:37 >> 20:52
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (27)