"VIŠE NOVOROĐENČADI DOKAZ DA GRAĐANI VERUJU U PROSPERITET SRBIJE" Brnabić: Vučić se za to bori u Briselu
PREDSEDNICA Vlade Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je jutros da podatak da smo u prvih 6 meseci ove godine imali 1,8% više rođenih beba nego u istom periodu prošle godine, govori o tome da građani veruju u svetlu budućnost Srbije.
Foto: Tanjug
Ona je gostujući u jutarnjem programu telezvizije Prva istakla da podatak koji je izneo predsednik Aleksandar Vučić da je za prvih 6 meseci ove godine rođena 521 beba više nego u istom periodu prošle godine, dokaz da se Srbija menja.
- To je zaista smisao našeg posla i cilj svih ciljeva, jer sve reforme i uspesi koje Srbija postiže bili bi uzaludni ukoliko ne bismo imali kome to da ostavimo. Želim da naglasim da je praktično to ono za šta se Aleksandar Vučić bori u Briselu danas – bori se za mir, za budućnost i za nastavak napretka Srbije - istakla je Brnabić.
Ona je istakla da je tek 2019. godine, nakon 15 godina, stopa ukupnog fertiliteta u Srbiji prešla koeficijent od 1,5%. Za prostu reprodukciju neophodno je da taj koeficijent bude 2,1 %, ali prema rečima premijerke, država se nada da će se ovaj trend nastaviti i da ćemo u budućnosti preći i taj koeficijent.
- Zbog ovakvih pozitivnih trendova mi moramo da sačuvamo mir i stabilnost, jer je to uslov svih uslova za dalji napredak Srbije. Zato prethodnih dana govorim da je pred predsednikom Aleksandrom Vučićem u Briselu izuzetno odgovoran i težak zadatak, a to je očuvanje mira, koje će obezbediti i više novorođene dece, i veće plate, penzije, nove investicije - rekla je Brnabić.
Predsednica Vlade je istakla da je sastanak predsednika Vučića sa generalnim sekretarom NATO-a Stoltenberga bio jako konstruktivan i produktivan. Istakla je da veruje da Nato može da obezbedi mir na Kosovu i Metohiji, ali da niko normalan ne želi da do toga dođe i da veruje da će predsednik Vučić uspeti da se izbori za mir u Briselu.
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)