DOBRO DOŠLI U ZSO: U srpskim opštinama na severu KiM osvanule ove poruke (FOTO)
SVE četiri opštine na severu Kosova i Metohije jutros su osvanule sa porukama "Dobro došli u Zajednicu srpskih opština".
Foto: Novosti
Na bilbordima i plakatima širom Kosovske Mitrovice, Leposavića, Zubinog Potoka i Zvečana vidljive su parole "Ovo je ZSO", simboli, ali i poruke na engleskom jeziku koje promoviši ovu organizaciju.
Takve poruke istaknute su na glavnom mitrovačkom šetalištu, na bilbordima koji se nalaze na ulazima i izlazima u četiri opštine...
Više od devet godina i tačno 3391 dan Priština odbija da sprovede prvi Briselski sporazum i formira Zajednicu srpskih opština, a više puta prethodnih dana mogle su se čuti poruke i zahtevi Srba sa Kosova i Metohije da žele formiranje ZSO i da je to preuzeta obaveza koju Priština mora da ispuni.
Vlada tzv. Kosova popustila
Podsetimo, nakon zahteva američkog ambasadora u Prištini Džefrija Hovenijera da se odluka o sprovođenju odluke o dokumentima odloži za 30 dana, Vlada tzv. Kosova se oglasila saopštenjem "da se primena dve odluke odlaže do 1. septembra 2022. godine".
BONUS VIDEO:
MIRNO NA JARINjU: Zatvoren administrativni prelaz
Preporučujemo
"NOVOSTI" NA JARINjU: Administrativni prelaz zatvoren gotovo 24 sata (FOTO/VIDEO)
01. 08. 2022. u 07:26 >> 16:56
OGLASIO SE KFOR: "Spremni smo da intervenišemo ukoliko situacija izmakne kontroli"
31. 07. 2022. u 23:38
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (52)