TAČNO OVDE SMO GA OBORILI! Iran objavio dosad najjači dokaz u slučaju američkog drona
22. 06. 2019. u 19:13
Ministar inostranih poslova Irana Muhamed Džavad Zarif objavio je mapu na kojoj je predstavljena putanja leta oborene američke bespilotne letelice
Na mapi se vide detalji leta drona, njegove koordinate u trenutku kada je Iran poslao signal upozorenja i tačka u kojoj je američka bespilotna letelica oborena.
„Nema sumnje u to gde se uređaj nalazio kada je bio oboren“, naveo je Zarif, ukazujući na to da je, suprotno saopštenjima američke strane, dron narušio vazdušni prostor Irana i da je bio oboren na teritoriji te zemlje.
Iranska vojska je ranije pokazala olupine drona koje su, kako tvrdi, pronađene u teritorijalnim vodama Irana.
Iranska revolucionarna garda saopštila je 20. juna da je iranska vojska oborila američku bespilotnu letelicu kod ulaza u Persijski zaliv na jugu zemlje, zato što je dron narušio vazdušni prostor Irana.
Centralna komanda Oružanih snaga SAD je kasnije saopštila da je iranski raketni kompleks oborio letelicu američke vojne mornarice iznad Ormuskog moreuza u međunarodnom vazdušnom prostoru.
Zamenik ministra inostranih poslova Irana Abas Arakči je u telefonskom razgovoru s ambasadorom Švajcarske u Teheranu, koji zastupa interese SAD, izrazio protest zbog upada američke letelice u vazdušni prostor te zemlje.
Arakči je takođe izjavio da Iran ne teži ratu i sukobu u Persijskom zalivu i upozorio američke snage da se suzdrže od nepromišljenih dejstava u regionu.

Predsednik SAD Donald Tramp je incident nazvao „veoma velikom greškom Irana“. Kasnije je potvrdio da je u poslednji čas naredio da se odustane od napada na Iran u znak odmazde za obaranje američkog drona.
sputniknews.com
LEGEND: blue=drone; yellow line="Iranian" FIR; red line="Iranian" territorial waters; ; green line="baseline" internal waters; yellow dots="Iran" radio warnings sent; red dot="point" of impact. pic.twitter.com/Fs2jadCuoq
Ap0qalypto
22.06.2019. 19:23
Zasto ja u ovom slučaju verujem Iranu?
@Ap0qalypto - Verovatno zato što normalno razmišljate.
Taj snimak je i Tramp video, i zaustavio napad na Iran, jos samo da prizna krivicu i uputi izvinjenje Iranu.
Ovo je dokaz da Amerika nema vise snage za bilo kakve borbe. Oni bi mogli biti neka logistika u ratovima izmedju zemalja ali da se sami uplicu u rat oni vise banju sredstva za to. njih se vise ne plase ni karibske zemlje.
@Stvarno Tužno - Eh a kad Nemci ojacaju …...videces bato...Dosta su USA ratovale za njih
Komentari (14)