Oštećeni američki razarač stigao u luku, u toku potraga za nestalima
17. 06. 2017. u 14:22
Američki i japanski brodovi i avioni i dalje tragaju za sedam američkih mornara, koji su nestali nakon sudara američkog razarača "USS Ficdžerald" i filipinskog trgovačkog broda 56 nautičkih milja jugozapadno od grada Jokosuka
Foto Tanjug / AP Photo/Eugene Hoshiko
Američki i japanski brodovi i avioni i dalje tragaju za sedam američkih mornara, koji su nestali nakon sudara američkog razarača "Ju es es Ficdžerald" i filipinskog trgovačkog broda 56 nautičkih milja jugozapadno od grada Jokosuka u Japanu, u kojem su povređena tri mornara, javlja AP.
U međuvremenu, američki razarač je stigao u matičnu luku u Japanu uz pomoć dva tegljača, a članovi posade čekaju da se iskrcaju.
Američka novinska agencija navodi i da je pokrenuta istraga o uzroku nesreće, a kako saopštava japanska obalska straža u toku je ispitivanje članova posade filipinskog broda.
Prema rečima regionalnog zvaničnika iz Japanske obalske straže Masajukija Obare, zvaničnici istražuju i da li je uzork nesreće bio eventualno profesionalni nemar.
Troje povređenih je medicinski zbrinuto, a među njima je i jedan od kapetana razarača koji je helikopterom prebačen u mornaričku bolnicu u bazi Jokusuka.
Druga dvojica povređenih su prebačeni u lokalnu bolnicu sa posekotinama i modricama.
Japanska obalska straža i mornaričke odbrambene snage traže nestale mornare.
Za sada je nejasno kako je došlo do nesreće, ali prema navodima mornarice, razarač "Ficdžerald" oštećen je sa desne strane, ispod i iznad nivoa vode.
Trgovački brod koji je tri puta veći od razarača, nosio je 1.080 kontejnera iz luke Nagoja do Tokoja, a nijedan od 20 članova posade nije povređen, a prema navodima nije ni oštećen.
Sekundarac
17.06.2017. 14:45
Stra gvožđa, akumulatore, razarače... kupujemo.
@ Ma kakav bre sudar, " pogodio ga prackom -" Kim Il Dzong !!!!
xaxaxa...razarac...xaxa...
na sva usta kude Rusku tehniku a ovamo jadno i bedno-takvo je to zapadnjačko zlo željno plena i krvi nejakih i naivnih
Аматери....И такви да нападну Русе!?Ха,ха,ха
Komentari (10)