Dr Stanković: O ubistvu Jelene samo na sudu

E. H.

27. 09. 2017. u 08:33

Patolog dr Zoran Stanković o superveštačenju smrti pevačice na nasipu u Borči: Nisam komentarisao ekspertizno mišljenje predato tužilaštvu. Nalazi patologa na više od 400 stranica

Др Станковић: О убиству Јелене само на суду

Jelena Krsmanović Marjanović / Foto Fejsbuk / Igor Marinković

DOKTOR Zoran Stanković, najpoznatiji srpski patolog, potvrdio je juče da je izveštaj o veštačenju o smrti Jelene Marjanović predao 21. septembra nadležnom Višem javnom tužilaštvu i da će o njemu govoriti isključivo po odobrenju i pred nadležnim organima tužilaštva i pravosuđa.

Patolog u svom saopštenju navodi da su se u sredstvima javnog informisanja pojavile mnogobrojne spekulacije, proizvoljna tumačenja, netačnosti i nedosledna objašnjenja vezana za sudskomedicinsko i traseološko veštačenje o okolnostima pod kojima je, kako i gde nastupila smrt Jelene Marjanović.

- U ime komisije veštaka, predmetno veštačenje sam predao nadležnom zameniku tužioca u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, 21. septembra, i nakon toga, i pored mnogobrojnih molbi zainteresovanih lica, nisam komentarisao niti učinio dostupnim predato ekspertizno mišljenje, zbog obaveza koje proističu iz Zakona i obuhvaćene su Hipokratovom zakletvom - objašnjava dr Stanković.

On dalje navodi da će, na sva pitanja zainteresovanih, a vezana za predmetno veštačenje, odgovoriti kada bude pozvan i kada za to dođe vreme:

- Odgovoriću na sva pitanja, ali isključivo po odobrenju i pred nadležnim organima tužilaštva i pravosuđa, koji su jedini ovlašćeni da utvrde istinu vezanu za smrt Jelene Marjanović, a za svoj rad odgovaraju građanima Srbije, u čije ime donose odluke, pored ostalog, i za nasilno uzimanje tuđeg života - kaže Zoran Stanković.

Nezvanično, nalaz najpoznatijeg srpskog patologa ukazuje na to da je tridesettrogodišnja pevačica ubijena u kanalu u Borči, što dokazuju pronađeni tragovi prskanja krvi. Usmrćena je sa više udaraca tupim predmetom, a utvrđeno je i da je imala odbrambene povrede, što dokazuje da se grčevito borila za život.

Ovo je, za "Novosti" potvrdio i advokat Aleksandar Zarić, jedan od članova petočlanog tima koji brani Zorana Marjanovića, pevačicinog supruga i zasada jedinog osumnjičenog za njeno ubistvo. On je naglasio da mu je kolega Nikola Dumnić, koji zajedno sa njim i još trojicom advokata zastupa Marjanovića, potvrdio da je pregledao oko 400 strana spisa predmeta, te i nalaz patologa.

* Dr Zoran Stanković / Foto: P.Mitić

- Istina je da je "superveštačenje" pokazalo sve ono o čemu su "Novosti" od početka pisale. Ali i dalje u celoj priči nedostaje "mnogo stvari". No, na tužilaštvu je teret dokazivanja, a odbrana misli da do sada, nisu izneti čvrsti dokazi protiv našeg klijenta - tvrdi Zarić.

O svim žalbama, nakon što stignu u sud i budu razmotrene, konačnu reč daće Krivično vanpretresno veće, koje će odlučiti da li će Zoran Marjanović i po kom osnovu i dalje biti zadržan u pritvoru ili će mu biti omogućena odbrana sa slobode.


OTAC PONOVO POSETIO ZORANA

VLADIMIR Marjanović, viđen je juče, oko 11.30, kako žurno, zajedno sa unukom Urošem, inače Zoranovim sinom iz prvog braka, napušta zgradu Višeg suda u Katanićevoj. Kako je "Novostima" nezvanično rečeno, Zoranov otac, došao je u sud po dozvolu, kako bi otišao u posetu sinu. To je, navodno, juče i učinio, u popodnevnim satima, kada se po drugi put otkako je uhapšen, video sa Zoranom u CZ.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)

Милорад

27.09.2017. 09:02

Најзад један паметан став, браво за др.Станковиђа...