Ograničite tuširanje na 10 minuta: Sve duže od toga više šteti nego koristi
01. 03. 2020. u 16:10
Ako se u kupatilu stvorila para tokom tuširanja, to je znak da je voda previše topla i da morate da smanjite temperaturu
Depositphotos
DUGOTRAJNO tuširanje vrućom vodom može da dovede do dubinskog isušivanja kože, upozoravaju stručnjaci. Dermatolozi tvrde da može da izazove crvenilo i iritaciju kože, ali i druge probleme.
Ako se u kupatilu stvorila para tokom tuširanja, to je znak da je voda previše topla i da morate da smanjite temperaturu. Preporučuje se i da se skrati vreme tuširanja jer ćete tako smanjiti potrošnju vode, ali i pomoći svojoj koži.
- Pokušajte da skratite vreme na manje od deset minuta, od trenutka odlaska pod tuš do izlaska iz kupatila - kaže dermatolog Daval Banusali. - Sve duže od toga više šteti nego što koristi koži.
Jedna od čestih grešaka je i preterano korišćenje gelova za tuširanje koji sadrže intenzivne aktivne sastojke.