UPOZORENJE ZA GRAĐANE SRBIJE! U toku je prevara - korisnicima masovno stiže ovaj mejl
PREMA upozorenju Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge - Nacionalni CERT Srbije, u našoj zemlji je trenutno aktuelna nova "fišing" kampanja.
Foto: Depositphotos
Korisnici dobijaju preteći mejl da su njihovi podaci iskopirani i zaključani, da je napravljen video snimak osobe, kao i da su snimljeni njegovi kontakti na društvenim mrežama, a da bi se sve sredilo moraju da uplate 1.400 dolara, u bitkoin valuti, u narednih 50 sati.
Poruka stiže pod naslovom "**SPAM** Ulazak u sistem je uspešno završen, svi podaci sa vašeg uređaja su kopirani. Pročitajte uputstva dalje." "Preporuka Nacionalnog CERT je da se ovakva elektronska pošta odmah izbriše.
- Detaljna provera ovakvih poruka otežava posao napadača koji pokušavaju da iskoriste trenutak nepažnje korisnika interneta. Potrebno je da korisnici obrate dodatnu pažnju na e-poštu nepoznatog pošiljaoca, u kojoj se traži hitna reakcija i koja sadrži gramatičke greške - objašnjavaju u Agenciji.
Preporučujemo
OBOREN ISTORIJSKI REKORD U IZVOZU: Svet obožava ove srpske proizvode
05. 07. 2026. u 11:56
"NE MOGU RADITI DO PENZIJE" Novo istraživanje pokazalo veliki problem koji muči Nemce
05. 07. 2026. u 11:21
FOLKSVAGEN PRED PRODAJOM KINEZIMA? Velika kriza drma nemačkog giganta
05. 07. 2026. u 10:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
UKRAJINA JE PALA NA KOLENA: Stigao ultimatum koji ne smeju da odbiju
LIDER poljske opozicione partije Pravo i pravda i bivši premijer Poljske Jaroslav Kačinjski poručio je da Ukrajina ne može biti primljena u Evropsku uniju dok ne odbaci politiku veličanja Stepana Bandere, Ukrajinske ustaničke armije i Organizacije ukrajinskih nacionalista.
05. 07. 2026. u 07:22
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)