U "CRVENOJ" ZONI 37 PACIJENATA: Od početka epidemije u martu 2020. ukupno zaraženo 3.020, preminulo 112
U TRI kovid odeljenja Opšte bolnice u Gornjem Milanovcu, u „crvenoj“ zoni, trenutno se leči 37 pacijenata.
Foto: Novosti
Jedan od njih, priključen je na „high flow“ aparat sa visokim protokom kiseonika.
- Prema preseku od jutros u osam sati, na Grudnom odeljenju smešteno je 16, na Internom 11 i deset na Neurologiji. Pozitivan test na kovid-19 ima ih 34, negativan dvoje, jedan čeka rezultate testiranja. U protekla 24 sata, primili smo na lečenje dva pacijenta, sa simptomima koji ukazuju na moguću infekciju korona virusom, troje smo otpustili na kućno lečenje – izjavio je danas dr Predrag Šutić, v.d. direktora milanovačke bolnice.
Prema poslednjim podacima iz Doma zdravlja u Gornjem Milanovcu, novoinficiranih korona virusom ima 23. U aktuelnom „piku“ epidemije, ovde je ukupno zaraženo 2.977 osoba, od kojih su 1.328 izlečene.
Epidemiju kovid-19 u Rudničko-takovskom kraju, izveštajno pratimo u dve etape. U prvoj, od njenog početka u martu prošle godine do smirivanja u maju, ukupno je obolelo 60 lica, od kojih su petoro preminuli, svi ostali su izlečeni. U drugoj, od polovine juna nadalje i u aktuelnom „piku“, prema zvaničnim podacima, zaraženo je ukupno 2.977 lica, uz nažalost 107 smrtnih žrtava.
Do juče, u ovom kraju, od početka imunizacije, vakcinisana su ukupno 9.834 zainteresovana lica, revakcinisano ih je 5.803.
Preporučujemo
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)