OČUVANJE PROŠLOSTI ZA BUDUĆNOST: Digitalizacija bogoslužbenih knjiga u jagodinskoj biblioteci

З. Глигоријевић

08. 09. 2020. u 12:03

NARODNA biblioteka „Radislav Nikčević“ u Jagodini radi na digitalizaciji svih starih bogoslužbenih knjiga na teritoriji Beličkog namesništva i sređivanju biblioteke Nove jagodinske crkve.

ОЧУВАЊЕ ПРОШЛОСТИ ЗА БУДУЋНОСТ: Дигитализација богослужбених књига у јагодинској библиотеци

Narodna biblioteka „Radislav Nikčević“

Da bi uspela da realizuje projekat, Biblioteka je od Ministarstva kulture Republike Srbije dobila dva skenera, lap top i foto-aparat.

U najstarijoj instituciji kulture u Pomoravskom okrugu u toku je realizacija i projekta „Očuvanje prošlosti za budućnost“, izrada kataloga starih i retkih knjiga na teritoriji Beličkog namesništva. Autori projekta su jagodinski sveštenik Milomir Todorović i viši bibliotekar Nada Urošević Dimitrijević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)