VANREDNA SITUACIJAI U MAJDANPEKU: Štab uveo strože mere protiv zaraze
ŠTAB za vanrednu situaciju opštine Majdanpek je na osnovu procene Zavoda za javno zdravlje „Timok“ iz Zaječara da je epidemiološka situacija nepovoljna i rizična, proglasio je vanrednu situaciju na teritoriji ove opštine.
Foto Ž. Knežević
Štab je doneo i naredbu o primeni preventivnih mera protiv epidemije kovida-19 od zabrane svih slavlja, zabavnih i sportskih manifestacija, preko obaveznog nošenja maske u zatvorenom prostoru uz minimalnu fizičku distancu do dva metra do toga da se okupljanje u zatvorenom i otvorenom prostoru ograničava na maksimalno pet osoba.
U opštinu Majdanpek je u petak stigla potvrda iz referentne laboratorije o 15 novozaraženih, što je broj kovid slučajeva od početka pandemije do danas podiglo sa dosadašnjih 12 na 27.
U poslednja 24 časa lekarima u kovid ambulanti javilo se 20 Majdanpečana sa simptomima nalik virusu korona, od kojih je upala pluća dijagnostifikovana kod dve osobe. U tercijarnim ustanovama hospitalizovano je 15 Majdanpečana, a dva su otpuštena iz bolnice i trenutno su na kućnom lečenju.
Preporučujemo
NAJNOVIJI PRESEK STANjA U SRBIJI: Potvrđena 392 nova slučaja, virus odneo još 10 života
17. 07. 2020. u 15:05
OD POČETKA EPIDEMIJE 666 SLUČAJEVA: Upravo pristigli novi rezultati za Kruševac i Rasinski okrug
17. 07. 2020. u 15:35 >> 16:29
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (1)